PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33030}

Bracia Karamazow

The Brothers Karamazov
7,4 525
ocen
7,4 10 1 525
Bracia Karamazow
powrót do forum filmu Bracia Karamazow

Dostojewski a film.

użytkownik usunięty

Obraz bardzo wierny literackiemu pierwowzorowi, z czego jestem niezmiernie zadowolona, gdyż uwielbiam książkę. Na szczęście pominięto filozoficzne, religijne oraz sądowo-psychologiczne dywagacje - one mają sens jedynie podczas dokładnej lektury, w filmie straciłyby znaczenie. Nie skupiono się, co za tym idzie, na wątku Aloszy i starca Zosimy.
Jedyną wadą filmu jest Yul Brynner grający Dymitra, który nie dość, że kompletnie do postaci nie pasuje, to jeszcze nie daje popisu swego kunsztu.
Za to jestem pod wrażeniem kreacji Lee J. Cobba jako Fiodora Karamazowa, w pełni oddaje jego charakter.
Jako ciekawostkę dodam, że aktor grający najstarszego syna, jest w rzeczywistości młodszy od swego filmowego ojca jedynie o 2,5 roku. Grając Iwana miał ponad 40 lat, podczas gdy książkowy bohater miał ich 27.
Mimo wszystko, film godny polecenia.

użytkownik usunięty

"podczas gdy książkowy bohater miał ich 27."
Pomyliłam się - 24.

użytkownik usunięty

Chyba niezbyt uważnie czytałaś powieść Dostojewskiego, jako że najstarszym synem był Dymitr, nie Iwan.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones