PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31498}

Braterstwo Róży

Brotherhood of the Rose
7,2 626
ocen
7,2 10 1 626
Braterstwo Róży
powrót do forum filmu Braterstwo Róży

Tytuł

użytkownik usunięty

Trylogia Morrella jest świetna (naprawdę szkoda, że nie nakręcili wszystkich części). Film - moim zdaniem dobry z plusikiem. Tylko dlaczego, do jasnej ciasnej na filmwebie nosi on tytuł "Braterstwo Róży" skoro książka ma tytuł "Bractwo Róży"? Przecież te słowa mają inne znaczenia, a tytuł książkowy jest właściwiej przetłumaczony! Nawet na VHS było "Bractwo..."


http://www.picshot.pl/pfiles/285374/Braterstwo rozy 1-2 vhs.jpg

użytkownik usunięty
michael_69

Tak, wiem - oglądałem tak dawno że zapomniałem o tym tłumaczeniu tytułu. Co nie zmienia faktu, że powinno być "Bractwo..."

może i powinno ale tak zostało przetłumaczone lata świetlne nim powstał filmweb więc musi pozostać tak jak jest, chociażby ze względu na to by "nie mieszać"
filmweb to tylko info.... natomiast tytuły filmów które powstały i zostały przetłumaczone a co za tym idzie zapamiętane przez miliony nim powstał filmweb to już historia...
wyobraź sobie, to jest tylko jedna pozycja na którą zwróciłeś uwagę, a takich tytułów przed powstaniem filmwebu jest tysiące o ile nie setki tysięcy, jakby tak zacząć zmieniać to dopiero byłby młyn ze znalezieniem pozycji, bo przecież nie każdy a zapewne większość nie pamięta oryginalnych tytułów...
więc lepiej pozostawić tak jak jest, a raczej tak jak było....

użytkownik usunięty
michael_69

Przyszło do głowy, żeby zmienić, ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy... Szkoda, że w Polsce brak konsekwencji: książka ma tytuł "Bractwo róży", film "Braterstwo..."

ocenił(a) film na 8

Widziałem ten film wieki temu (a dokładnie na początku lat 90) na VHS i już wówczas miał tytuł "Braterstwo róży". Książki niestety nie czytałem.

użytkownik usunięty
Heatseeker

Książkę (i cała trylogię) serdecznie polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones