PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10007906}

Bros

6,1 3 193
oceny
6,1 10 1 3193
6,2 9
ocen krytyków
Bros
powrót do forum filmu Bros

Byłem źle nastawiony do tego filmu, ale ostatecznie mi się spodobał.
Dwaj główni aktorzy są ok, z przewagą dla Luke'a Macfarlane'a, który głównie wzbudza sympatię w tym filmie. Kiedy oni są na ekranie film jest najlepszy.
Dużo gorzej wychodzą sceny związane z muzeum. Tam pojawia się kwestia z końca zwiastuna, która oburzyła tylu ludzi i te sceny muzealne ogólnie są najgorsze. Przerysowane postaci bez głębi, które nie wzbudziły mojej sympatii. Wyciąłbym większość tych scen i zostawił niezbędne minimum.
Teraz tak, film jest mocno gejowski, są sceny seksu także nie jest to film rodzinny. Środowisko gejowskie z jednej strony jest krytykowane w filmie:
Grindr - portal do szybkich "randek" ukazany wyśmienicie :), naprawdę tak to często wygląda i tak, jest to lekko smutne. Ogólnie ukazanie jak ważna jest atrakcyjność fizyczna ale nie do końca, bo każda potwora i tak dalej. Jest tu pewien dualizm w środowisku i czasem hipokryzja, film to nawet nieźle pokazuje. Obraz nie jest mimo wszystko laurką, tzn. nikt nie udaje że geje to jacyś nadludzie.
Z drugiej strony film mnie nawet wzruszył, w miarę rozwoju związku obu panów. Był progres po obu stronach. Miło się ich oglądało. Pod koniec film nawet mnie wzruszył. Nie chcę zdradzać fabuły także ominę kwestie szczegółowe.
Jest trochę "wokeizmu" co zgrzyta, ale gdyby wyciąć sceny z muzeum, ta reszta "łokowych" scen aż tak by nie raziła.
Ogólnie takie 6/10, tu jest dobry film, może jak obejrzę go drugi raz podwyższę ocenę.
Mnie sceny seksu nie peszyły, jak ktoś nie chce takich oglądać, niech naszykuje pilota do przewijania :)
Złego filmowi narobiło wzburzenie aktora Billy Eichnera na twitterze, gdyby nie to film by nie zebrał takich cięgów, tak myślę.

Moja pierwsza wiadomość na Filmwebie, mam nadzieję że myśli przekazane w miarę składnie.

ocenił(a) film na 1
Adam_1925

Ten film to dno.

ocenił(a) film na 8
Adam_1925

Totalnie się zgadzam z opinią. Główni bohaterowie całkiem sympatyczni, faktycznie bardziej postać Aarona, bo Bobby w filmie może ok, ale miałam świadomość, że w prawdziwym życiu by mnie taka osobowość wkurzała ;P Billy Eichner film ewidentnie pisał pod siebie przez co cały drugi plan wypada nijako, jest też chyba za dużo postaci, więc nie dostają wystarczająco dużo czasu ekranowego, żeby zbudować im jakieśkolwiek charaktery. Spokojnie można się było pozbyć np, wątku Debry Messing, który niczego nie wniósł i okroić/skumulować grupy : z muzeum/przyjaciół. Scen seksu się nie spodziewałam w tak dużej ilości i ... tak "intensywnych" - w sumie się cieszyłam, że poszłam do kina sama + gdybym jednak namówiła koleżankę z pracy to myślę, że sporo by ją ominęło, tzn. jest to film bardzo gejowski także w znaczeniu: osadzony w kulturze queer i bez wiedzy z tego zakresu zapewne sporo traci

ocenił(a) film na 7
Adam_1925

Cameo na końcu to złoto

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones