PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31038}

Bunkier

The Hole
6,8 27 104
oceny
6,8 10 1 27104
6,0 4
oceny krytyków
Bunkier
powrót do forum filmu Bunkier

podobne

ocenił(a) film na 9

zna ktoś może podobne filmy? klimatem" fabułą?

ocenił(a) film na 9
butterflysuicide

Też szukam, ale nikt takich nie zna... Mamy pecha.

ocenił(a) film na 8
Ralyson

Picnic at Hanging Rock

https://www.filmweb.pl/film/Piknik+pod+Wisz%C4%85c%C4%85+Ska%C5%82%C4%85-1975-30 680

ocenił(a) film na 5
butterflysuicide

Myślę, że może ci się spodobać Cube, Exam, Saw I.

ocenił(a) film na 9
RazDwa

Cube i Piła to moim zdaniem porażka, ale exam sprawdzę

butterflysuicide

Moim zdaniem akurat pierwsze trzy części piły były pierwszorzędnymi Thrillerami:-) Cube tak samo

ocenił(a) film na 7
Rukiija

Popieram!

ocenił(a) film na 8
RazDwa

Cube to porażka? no ja pier***** niezły gust

butterflysuicide

Prawie identycznym filmem jest "Kłamstwo"

ocenił(a) film na 10
butterflysuicide

Bunkier SS - cała akcja rozgrywa się w niemieckim bunkrze pod koniec wojny, gdzie chowają się niedobitki i oczekują ataku aliantów, a później... no nie będę zdradzał, ale "dziwne" rzeczy się dzieją ;)

ocenił(a) film na 9
marcin_antyk

stary, pomyliłeś filmy

ocenił(a) film na 10
butterflysuicide

Pytałaś o podobne klimatem lub fabułą filmy, więc zapodałem film, gdzie akcja rozgrywa się w bunkrze... nie dostrzegasz podobieństwa?

marcin_antyk

widzę, że ktoś ma problemy z orientacją... ;))
Książkę czytałam bardzo dawno. Była chyba pierwszą tego pokroju. Emocje bardzo się udzielały podczas czytania.
Teraz chcę zobaczyć jak wypadła ekranizacja tego dzieła.
Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

ocenił(a) film na 10
kinia1993_93

Nie mam problemów z orientacją, to Wy obie mnie nie rozumiecie :)

ocenił(a) film na 9
marcin_antyk

marcin, ale to wojenny film z tego co wiem xD to tak jakbym pytala o filmy podobne do ojca chrzestnego a Ty bys mi podal szklana pulapke bo przecie tez do siebie strzelaja XDDD kinie, bez obaw nie zawiedziesz sie na ekranizacji, daje slowo :)

ocenił(a) film na 10
butterflysuicide

Dla mnie bardzo mało wojenny, podczas oglądania nie zwracałem na to uwagi (nie lubię filmów wojennych). Chyba nie zaprzeczysz, że klimat bunkra, to klimat... bunkra. Oba te filmy go mają :P :P :P

butterflysuicide

Szczerze mówiąc, to zawiodłam się na tym filmie. Jedyne co się zgadzało z książką to fakt, że byli zamknięci w tym bunkrze.
Nic więcej. Nikt nikogo nie zabił, dziwi mnie, że został pominięty wątek o pewnej dziewczynie, który tłumaczy o zapędach ucznia, który ich tam zamknął ( Nie był on uczestnikiem eksperymentu).... To chyba na tyle w tym temacie.

ocenił(a) film na 6
butterflysuicide

Ciekawe, że nikt nie wymienił "Lęku pierwotnego". Postać Liz jest prawie dokładnie skopiowana z postaci bohatera "Lęku...", tylko że to zupełnie nie ta liga.

ocenił(a) film na 9
aklekot

Czy skopiowana to się nie zgodzę, to że udaje ona pewne zachowania dla swojej korzyści, nie oznacza, że cokolwiek było tu kopiowane. co do ligi to też ciężko powiedzieć - co kto lubi, choć nie ukrywam, że lęk pierwotny zrobił na mnie duże wrażenie.

butterflysuicide

Moze "grave encounters" powinno Ci sie spodobac.

puma1989

Polecam Wyspę strachu :)

ocenił(a) film na 8
butterflysuicide

Nasuwają mi się dwa tytuły - "Katakumby" i "Plotka". Pierwszy film jest podobny klimatem - duża impreza w katakumbach, straszenie się nawzajem, oczywiście dochodzi do makabrycznych wydarzeń. W drugim filmie podobieństwem jest kłamstwo, sprzeczne wersje wydarzeń itd.
Wiem że wątek stary, ale "Bunkier" zobaczyłam dopiero wczoraj. Mimo to może jeszcze zainteresują cię te filmy o il ich nie widziałaś.

butterflysuicide

Sprzed 6 lat ale co tam. Zabawię się w archeologa. Jeśli nie widziałaś to "Sekcja 8" lub też mniej ambitne "Dead Man's Curve" aczkolwiek to drugie ciężkie to zdobycia raczej :P. Oba te filmy nie mają związku z zamkniętą przestrzenią itd., ale pytałaś o podobieństwa. Podobieństwo które się rzuca w oczy i które ja zauważyłem to wątek zeznań ukazany z różnych perspektyw w taki sposób, by widz sam nie wiedział kto mówi prawdę. Podoba mi się taki zabieg w filmach. Można tu przytoczyć legendarnych "Podejrzanych", no ale to inna liga :P. Co do drugiego tytułu, który podałem to chodził mi po głowie chyba z 10 lat, aż do momentu kiedy ktoś mi nie podpowiedział na forum Filmwebu.
Pozdrawiam z przyszłości
Marcin

ocenił(a) film na 9
Fifarafabongo

dzięki za wnikliwą odpowiedź, w międzyczasie widziałam fanastyczny Lęk Pierwotny, który również pokazuje jak można zmanipulować obrońców. Genialna rola Edwarda Nortona. Przy najbliżeszej okazji postaram się chwycić filmy o których wspomniałeś. Dzięki :) Pozdrawiam z przeszłości :)

butterflysuicide

Widziałem, fajny film :) . Z tym znowu mi się skojarzyło "Ponad Wszelką Wątpliwość" . Aczkolwiek teraz już trochę odjeżdżamy od "Bunkra" :P

butterflysuicide

La Cara Oculta, świetny film :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones