Była sobie dziewczyna

An Education

2009 1 godz. 35 min.
7,1 68 766
ocen
7,1 10 68766
24 721
chce zobaczyć
6,8 13
ocen krytyków
{"rate":6.8461537,"count":13}
{"type":"film","id":473563,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/An+Education-2009-473563/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Była sobie dziewczyna
 • MichaelGrzesiak ocenił(a) ten film na: 8

  Dlaczego nie mogli po prostu przetłumaczyć "Wychowanie", "Edukacja", albo coś związanego z tym, a nie "Była sobie dziewczyna"? Chociaż odpowiedź chyba znam - ktoś doszedł do wniosku, że tępy polski widz nie pójdzie na film o tytule "Wychowanie", ale jak wrzucą "dziewczynę" to już będzie większe zainteresowanie... A "Dziewica w Paryżu" nie brzmiałaby lepiej? Ech, jakoś twórcy tego brytyjsko-amerykańskiego filmu nie poszli na łatwiznę z głupim tytułem, a u nas - owszem

 • martamagierecka ocenił(a) ten film na: 8

  MichaelGrzesiak Tytuł filmu miał zapewne nawiązywać do filmu "Był sobie chłopiec" z Hugh Grantem z 2002 roku, który w Polsce był swego czasu hitem.

 • MichaelGrzesiak ocenił(a) ten film na: 8

  martamagierecka No dobrze, ale po co? Co ten film ma wspólnego jeden z drugim?

 • martamagierecka ocenił(a) ten film na: 8

  MichaelGrzesiak Bo zwykle naszą uwagę przyciągają rzeczy, które już są nam znane i przez nas oswojone. To, że na większości plakatów masz hasła typu "film twórców (wpisz dowolny tytuł)", jest oczywiste. Ale pewnie zauważyłeś też marketingowe zabiegi pokroju: "Film śmieszniejszy od (dowolny tytuł komedii", albo "nowy (dowolny tytuł filmu)". To przyciąga do kin.

 • chemas ocenił(a) ten film na: 6

  martamagierecka Takich czasów dożyliśmy. Nie liczy klasa, styl i przy okazji zdrowy rozsądek, tylko marketing i trendy.

 • MichaelGrzesiak Osobę Nick'a Hornby'ego, popularnego i lubianego przez przemysł filmowy pisarza - autora powieści "About a Boy" i scenariusza do "An Education"

 • chemas ocenił(a) ten film na: 6

  MichaelGrzesiak Potwierdzam, czysta głupota. Porąbana swobodna twórczość polskich dystrybutorów gamoni.

 • MichaelGrzesiak Wydaje mi się, że tytuł nawiązuje do francuskiego, animowanego cyklu "Było sobie...". Były to bardzo popularne serie o charakterze edukacyjnym, np. "Był sobie człowiek", "Było sobie życie", itd. Kto trochę starszy ten pamięta :)

 • MichaelGrzesiak ocenił(a) ten film na: 8

  Fanfarlo_M znam, znam, ale eee - chyba nie :-)