PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625060}
5,8 25 191
ocen
5,8 10 1 25191
6,5 10
ocen krytyków
Byzantium
powrót do forum filmu Byzantium

Chyba jednak gniot

ocenił(a) film na 7

W miarę, jak czytam recenzje na Rottentomatoes (http://www.rottentomatoes.com/m/byzantium_2012/) i przeglądam tzw. klipy z filmu ulatnia się moja nadzieja na powtórkę z "Pozwól mi wejść". Primo: recenzenci twierdzą, że film jest bardzo nierówny - nie mieli takich zastrzeżeń do filmu Alfredsona. Secundo - grana przez Ronan bohaterka sprawia wrażenie afektowanej, czego nie można było powiedzieć o postaci Eli. Pomysł starej osoby uwięzionej w niestarzejącym się ciele nie jest do końca zły - ale sposób manifestacji "wieku" postaci przez Ronan nie robi na mnie najlepszego wrażenia. Dojrzałość zatrzymanej w biologicznym rozwoju postaci granej przez Linę Leandersson wyrażała się w spojrzeniu i geście, oraz w roli mentora, którym Eli stała się dla Oskara. W przypadku Eleanor mamy natomiast afektowaną kwestię "I am sixteen forever" i generalny słowotok.
Może postępuję niesprawiedliwie. Nie obejrzałem jeszcze filmu, w dodatku porównuję go z "Pozwól mi wejść" - głównie dlatego, że szwedzki film tak wysoko ustawił poprzeczkę. Niemniej jednak obraz wyłaniający się z recenzji i materiałów promocyjnych jest coraz mniej zachęcający.
Póki co film debiutuje na zachodnich ekranach. Ocena na Rottentomatoes wynosi 61%. Metacritic był bardziej łaskawy - 71 punktów na 100. Sytuacja będzie zmieniać się z dnia na dzień i warto ją śledzić. Jeśli jednak poparcie na RT spadnie poniżej 60% - to raz jeszcze przemyślę kwestię pójścia do kina na "Byzantium".

almos666

Według "recenzentuf" wszystkie filmy które nie mają czwartego dna to "gnioty".nie daj Boże trochę akcji ,to już zamach na ambitną kinematografię.Więc czytaj dalej recenzje .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones