PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122108}
6,4 2 374
oceny
6,4 10 1 2374
Casshern

Alternatywny świat z alternatywną historią...

Cała planeta została podzielona pomiędzy dwie rywalizujące ze sobą organizacje. Po 50 latach bezwzględnej wojny Wielka Wschodnia Federacja pokonała siły Europy i objęła panowanie nad całą Eurazją.

Jednak za zwycięstwo przyszło ludziom zapłacić straszliwą cenę. Lata chemicznej, biologicznej i nuklearnej walki zniszczyły i zatruły ziemię, a ludzie zaczęli zapadać na tajemnicza chorobę.

Wydaje się, że nie ma już nadziei dla ludzkości. Niekończące się debaty nie przynoszą żadnych rozwiązań. Jednak jest jeden człowiek, który zna rozwiązanie - doktor Azuma.
Doktor Azuma opracował nową terapię o nazwie "neo-cell" pozwalającą na odbudowę i regenerację zniszczonych przez chorobę komórek. Azuma ze wszystkich sił chce ukończyć jak najszybciej prace nad lekiem, bowiem jedną zarażonych osób jest jego ukochana żona - Midori.

Doktor Azuma prosi rząd o sfinansowanie jego badań, jednak otrzymuje odpowiedź odmowną. Politycy z Ministerstwa Zdrowia bojkotują badania Azumy bojąc się, że opracowanie nowego leku pozbawi ich władzy.
Jednakże w tajemnicy przed nimi wojsko decyduje się na przyznanie funduszy Azumie.

Doktor kontynuuje swoje badania, ale wtedy dochodzi do niebezpiecznego wypadku w laboratorium w wyniku, którego na wolność wydostaje się armia potężnych mutantów. Paradoksalnie, mająca uratować ludzkość technologa doktora Azumy może stać się przyczyną całkowitej zagłady człowieka.. Zagrożenie powstrzymać może jedynie wskrzeszony wojownik CASSHERN.

opis użytkownika

Dobiega końca straszliwa wojna, która pozostawiła świat zniszczony i zatruty. Genetyk dr Azuma stara się o wsparcie rządowe dla swojego programu uleczenie ludzkości. Rząd jednak nie jest zainteresowany projektem doktora. Musi on przyjąć tajną ofertę pewnego ugrupowania militarnego. Niestety podczas prac dochodzi do incydentu i na świat wychodzą mutanty Shinzo Ningen. Jedyną osobą, która może je powstrzymać przed zniszczeniem świata jest wskrzeszony wojownik Casshern.

condemnation_2
opis użytkownika

Straszliwa wojna, która zniszczyła świat, dobiega końca. Sławny genetyk, doktor Azuma stara się o wsparcie rządowe dla swojego programu uleczenie ludzkości. Rząd jednak nie jest zainteresowany projektem doktora. Musi on przyjąć tajną ofertę pewnego ugrupowania militarnego. Niestety, podczas prac dochodzi do incydentu i na świat wychodzą mutanty Shinzo Ningen. Jedyną osobą, która może je powstrzymać przed zniszczeniem świata jest wskrzeszony wojownik Casshern...
[opis dystrybutora]

Louis
opis użytkownika

Koniec XXI stulecia. Po trwającej 50 lat wojnie światowej nasza planeta stoi na granicy katastrofy, której przyczyną są rozprzestrzeniające się choroby i mutacje genetyczne. Utalentowany naukowiec próbując opracować mechanizm obronny dla ludzkiego organizmu, przypadkowo powołuje do życia rasę supermutantów zdolnych do zniszczenia naszego gatunku. Tylko Casshern, superwojownik powołany do życia dzięki neo-komórkom, może obronić ludzkość.

po_prostu_P_
opis użytkownika

Koniec XXI stulecia.
Po 50 latach wojny między Europą i Federacją Wschodu, Ziemia obrócona została w perzynę. Ludzkość wystawiana na działanie chemicznej, biologicznej i atomowej broni, cierpi z powodu rozprzestrzeniających się chorób i mutacji. Wiele wskazuje na to, iż człowiek doprowadzi rasę ludzką do zagłady. Jedyna nadzieja pozostała w rozwoju medycyny i genetyki. Utalentowany naukowiec Kotaro Azuma, przedstawia rządowi swoje najnowsze odkrycie: "neo-komórki", dzięki którym możliwa będzie hodowla na skalę masową i transplantacja dowolnych organów i części ciała, bez ryzyka odrzucenia.

"Casshern" to film nietypowy dla widza wychowanego na kinematografii amerykańskiej. To stworzony w japońskiej stylistyce, przepiękny wizualnie, choć nieco szalony, obraz. Już od pierwszych minut trwania filmu rzuca się w oczy odmienność kultury, która go stworzyła. Wojna między Azją i Europą, wizja jakże inna od tej, do której przyzwyczaiły nas produkcje filmowe z Zachodu, w których to kontynent amerykański gra zawsze pierwsze skrzypce. Kazuaki Kiriya wychowany w pełnym komiksów i animacji japońskim świecie, stworzył obraz niezwykle plastyczny, w którym dostrzegamy niemalże kadry komiksu, uchwycone pomiędzy dynamiczne i barwne sceny akcji.
[opis dystrybutora]

_RoZZie_
opis użytkownika

?Casshern? to historia superbohatera mającego ocalić ludzkość. Historia nietypowa, bo gorzka i pełna ludzkiego cierpienia, w której nic nie jest oczywiste, a dobro i zło przenikają się nawzajem. Nie odnajdziemy tu płaskich czarno-białych bohaterów. Niezwykle silne antywojenne przesłanie jest tu doskonale czytelne, a cierpienie, jakie powodują konflikty zbrojne, ukazane tu zostaje w sposób bardzo dosadny. Mimo to, ?Casshern? w specyficzny dla kina japońskiego sposób pozostaje filmem akcji, wypełnionym widowiskowymi walkami, wielkimi robotami i niezwykłymi latającymi maszynami.
[opis dystrybutora]

Dejfit
opis użytkownika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones