PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4485}
6,8 482
oceny
6,8 10 1 482
7,5 6
ocen krytyków
Cecil B. DeMented
powrót do forum filmu Cecil B. DeMented

superfilm!!!

ocenił(a) film na 9

To najnowszy film kultowego reżysera - Johna Watersa. Jest to jego odpowiedź na wszystkie te kiczowate filmy klasy A, mocny atak na Hollywood, na familijne produkcje.
W "Cecil B. Demented" nawiązań do X muzy jest mnóstwo. W jednej ze scen widzimy kino, na którym widnieje napis "filmy kategorii R, NC-17 i X nie będa tu grane". Publiczność ogląda tam jedynie ckliwe melodramaty w stylu "Patch Adams Director's Cut". Wyśmiewanych jest wiele hollywoodzkich produkcji (oglądamy m.inn fragent seqela "Forresta Gumpa"), ta cała pogoń tylko za pieniądzem i jak najwyższym miejscem w box-office.
Czy Cecil B. Demented ukończy swój film, mimo iż ściga go cała policja w Baltimore? Czy uda się przekonać porwaną gwiazdę by zagrała w nim główną rolę? Wreszcie czy kino niezależne powstrzyma masowo produkowaną papkę z Hollywood?
Przekonacie się oglądając tę czarną komedię (czy też może gorzką satyrę) Johna Watersa.
A uważam że to dzieło powinien zobaczyć i ocenić każdy miłośnik X muzy!

Pelna recenzja: http://www.film.warka.pl/prace/cecil.html

ocenił(a) film na 4
Grail

o wielki szkocie! jesli to ten grail z dawnego film.warka.pl wypisuje takie rzeczy to dziekuje opatrznosci ze nigdy nie skusiłem sie na wysłanie tam zgłoszenia...do rzeczy.Owszem,jest to zjadliwa satyra ale Waters poszedł w złą strone.Zamiast wykrzykiwac buńczuczne hasła jako Cecil B.Demented mógł zrobic to troszke bardziej subtelnie.Czarnego humoru w filmie praktycznie nie ma,jest tylko ciąg zenująco niesmiesznych scen,humor momentami ociera sie o ten żywcem wyjety z Mtv.Jesli ten film miał prowokowac to rezyserowi zdecydowanie nie wyszło,na mojej twarzy wywołał tylko zażenowanie.

ps.Co nie zmienia faktu,ze i ta Watersa lubie..troszke mniej

Kupa

ha! ja też swego czasu byłem w film.warka.pl, jednak bez żadnego zahamowania podpisuje się pod Twoim zdaniem - film ociera się o kicz, tzn. chyba nawet nim jest i to nie podoba mi się w nim najbardziej. zawiodłem się...

ocenił(a) film na 10
Grail

Widziałeś ten film?? No to swietnie się składa bo ja chce go bardzo pooglądać, podobno jest taki jak mówiłeś- zabawny i zaskakujący. Gra tam mój favourite aktor- Stephen Dorff. Błagam odpowiedz i napisz gdzie go widziałeś??...w telewizjii?w kinie?....gdziekolwiek! Bo ja niewiem skąd go wytrzasnąć. W necie są napisy... ale po co mi napisy jak nie mam filmu?:P

ocenił(a) film na 4
Aff

strasznie łopotatologiczne przesłanie tworzy nachalną satyrę.film usiłuje być śmieszny,ale nie ejst.2 udane gagi to za mało. i to jego najwieksza bolączka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones