PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=262834}

Cesarzowa

Man Cheng Jin Dai Huang Jin Jia
7,2 17 061
ocen
7,2 10 1 17061
7,0 4
oceny krytyków
Cesarzowa
powrót do forum filmu Cesarzowa

Z niezłymi efektami specjalnymi oraz ze spektakularnymi scenami walk. Ewentualnie... poza tym można podziwiać wdzięki atrakcyjnych aktorek azjatyckich.

ocenił(a) film na 5
Alpert

Filmowi nie można odmówić świetnych kostiumów, za które został nominowany do oscara, wspaniałej scenografii oraz tego całego przepychu, który robił wrażenie. Na uwagę zasługuje również przyzwoite aktorstwo oraz wspomniane już sceny batalistyczne. Film dość krwawy, w ruch poszły miecze i sztylety a trup ścielił się gęsto. Fabuła za to niczym nie zaskakuje, by nie powiedzieć, że jest po prostu słaba, przez co film wiele traci. Zgodzę się również z Twoim stwierdzeniem odnośnie urody aktorek i nie mam na myśli jedynie Li Gong - odtwórczyni głównej roli. Pod koniec miałem wątpliwości, czy ja aby na pewno oglądam melodramat, czy może kolejną odsłonę przygód wojowników ninja. 5/10

ocenił(a) film na 5
openminded

Istotnie, kostiumy oraz scenografia wywarły na mnie spore wrażenie. Ogólnie zgadzam się z Twoją opinią.

openminded

Dokładnie tak. Poza tym film zupełnie mija się z prawdą historyczną. Miejscami był po prostu nudny. 6/10 za scenografię i kostiumy.

ocenił(a) film na 9
Franio

Po pierwsze, jak ktoś nie widział w tym filmie znakomitej gry aktorskiej w klimacie "pałacowych intryg" tylko samą sieczke, to polecam wizyte u lekarza.
Po drugie, jaka prawda historyczna?! To nie jest film dokumentalny, czy przedstawiający czysto historię z jakiegoś wieku, zdarzenie itp. itd. Jest na bazie pewnych pochodnych zdarzeń i czasów, jakby zupełnie oderwany od toru film biegnie własną historią.
Po trzecie, fakt faktem jest trochę w tym filmie propagandy, ale każdy UWAŻNY widz właściwy sens i tak wyciśnie z tego filmu (nie chce spoilerować nie pomogę wam... sorrryy!).

Buczus_JuveFan

Jednym podoba się cyrkowa karuzela a innym inteligentne filmy. Ja wolę te ostatnie.

ocenił(a) film na 9
Franio

nazwanie filmu inteligentnym jak dla mnie to jakaś utopia, nie ma czegoś takiego... są jedynie z trafnym przesłaniem, swietnym zakonczeniem, twistem, czy ujmujace itp. itd. Nie ma ram inteligentnego filmu, jakby był jakiś wypracowany kanon w gatunku filmu miałbys "YINTELIGENTNY".

ocenił(a) film na 9
Buczus_JuveFan

albo... "tylko dla inteligentnych, bo inni nie zrozumieja" to jest nic innego jak "wywyzszanie" się wiekszosci uzytkownikow na FW, bo jak to nazwałes oglądają inteligentne filmy, jakie ty lubisz.

ocenił(a) film na 9
openminded

Mysle, ze sceny walk to nie tyle "sieczka" co bardziej estetyczna-artystyczna uczta dla oka. Nie kumam jak mozna nie docenic misternie dopracowanej choreografii. Zreszta nie tylko walki, perfekcjonizm uderzal z tego filmu w kazdym elemencie, wliczajac doskonale aktorstwo, stroje, wytroj wnetrz, ogrodow, poruszanie sie aktorow i statystow, itd.
Szczegolnie osoba o nicku "openminded" rozczarowuje mnie fraza o tym, ze filmowi nie mozna odmowic przepychu, jakby byl to przepych nieuzasadniony jak to jest w 90% hollywoodzkich produkcji. tutaj "przepych" ma okreslona funkcje - ze zrodel historycznych wynika, ze tak na dworach Cesarskich w Chinach X-XV w wygladalo.
Uwazam ten film za arcydzielo, szkoda jednak ogladac go na ekranie laptopa, polecam raczej kino, badz dobry duzy ekran, aby w pelni go docenic.
Kolejny epizod "Przygod wojownikow ninja" ogladales narrowminded. O rany jakie to przykre.

ocenił(a) film na 3
Alpert

Jeszcze nigdy nie dostałam tak mocnej lekcji - jak mogą różnić się poglądy. Dla mnie ten film to okrutna porażka. Tandetne sceny niczym z Power Rangers (akcja "czarnych" wojowników spadających z nieba na linach), dwie drobne kobietki wykonujące figury samurajów, tęczowy pałac jak z odpustu...
Jestem ogromnie zaskoczona że komukolwiek mógł się podobać.

ocenił(a) film na 9
kolorowy idiotyzm

Jakich samurajów? <Drapie się w głowę> Jakie to są te figury?

ocenił(a) film na 3
kolorowy idiotyzm

Zgadzam się w pełni z wypowiedzią kolorowy idiotyzm. Aż strach pomyśleć ile to kosztowało. Jak dla mnie jedyna w miarę wiarygodna postać to cesarz, ale cała ta intryga tak grubymi nićmi szyta że nic jej nie pomoże... No może ratuje je uroda aktorek, choć nie wiem czy suknie z biustem jak na tacy mają coś wspólnego z Chinami

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones