PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746154}
6,6 3 422
oceny
6,6 10 1 3422
6,7 13
ocen krytyków
Christine
powrót do forum filmu Christine

Opis filmu

ocenił(a) film na 7

Historia Christine Chubbuck- amerykańskiej dziennikarki, która 15 lipca 1974 roku zastrzeliła się na wizji.

dzikudzina

Wiesz może gdzie mogę znaleźć ten film?
Zainteresowała mnie bardzo jej osoba.

ocenił(a) film na 7
Lwow

Niestety, sama wciąż go nie widziałam :-)

dzikudzina

Więc będę szukał. Jak znajdę, dam znać :)

ocenił(a) film na 7
Lwow

Dzięki :-)

ocenił(a) film na 7
Lwow

Jest na kokosiku już :-) własnie siadam do oglądania

dzikudzina

Dzięki, dzięki :)

ocenił(a) film na 7
dzikudzina

Wow po obejrzeniu zwiastuna lecę poczytać o tej osobie! Naprawdę wyglada na ciekawą i oryginalną historię :O A Rebecca Hall mogłaby mieć nominacje do Oscara gdyby nie "kampania" przeciwko #Oscars#so#white...

ocenił(a) film na 7
qoobson41

tak jest czytałam o niej również, choć historia raczej dramatyczna i szokująca

ocenił(a) film na 7
dzikudzina

Tylko niestety trudno znaleźć jakieś szczegółówe informacje... Wiem, że szukałaś tego bardzo dawno, żeby jeszcze pamiętać gdzie, ale może jakąś stronę kojarzysz poza Wikipedią?

ocenił(a) film na 7
qoobson41

czytałam po angielsku na stronach np tutaj http://www.rollingstone.com/movies/news/christine-chubbucks-suicide-and-todays-m edia-landscape-w444635

ocenił(a) film na 7
dzikudzina

No raczej... W Polsce przypuszczam, że o tym nie było tak głośno ja k np w Ameryce... Ale to akurat nie problem, warto podszkolić swój angielski, więc dziękuję bardzo! Oby jak najszybciej w polskich kinach :O

ocenił(a) film na 7
qoobson41

No nie wiem czy się doczekamy:( a język w tym artykule jest dość prosty więc na pewno zrozumiesz.

ocenił(a) film na 8
dzikudzina

Szkoda braku nominacji oscarowej dla Hall, była świetna! Sam film można było obejrzeć na dużym ekranie na 7. American Film Festival (kilka dni temu).

ocenił(a) film na 7
Vuzz

Nominacji jeszcze nie ogłosili, więc nie ma się co zamartwiać na zapas, ale fakt faktem, że w tym roku będzie się jej bardzo trudno przebić do samej nominacji bo w kategorii leading actress i tak jest duży ścisk. No i przeciwko Rebecce przemawia moim zdaniem zbyt duża niezależność tej produkcji... Może to odebrać jej szansę na Oscary, ale niewykluczone według mnie, że dostanie nominacje do jakichś mnie ważnych nagród albo nagrodzą ją którzyś krytycy.

ocenił(a) film na 7
dzikudzina

Rzeczywiście interesująca historia, ale szkoda że tak mało napisane. Niestety chyba żadna biografia o Christine jeszcze nie powstała, a zastanawiam się jak to zostanie wszystko pokazane w filmie (szczególnie sam moment samobójstwa). Myślę, że możemy się jednak doczekać premiery filmu w Polsce, bo już pierwsze pokazy miały miejsce u nas w kraju, we Wrocławiu. Pozostaje tylko czekać z decyzją dystrybutorów kiedy zechcą wprowadzić ten obraz do kin...

ocenił(a) film na 10
qoobson41

na Wikipedii w języku angielskim jest dość obszerna informacja na jej temat: https://en.wikipedia.org/wiki/Christine_Chubbuck

ocenił(a) film na 7
sagrada_g

Ooo! A wiesz, że przejrzałem tylko polską wersję Wikipedii i zniechęcony skromną ilością informacji nawet nie pomyślałem o sprawdzeniu english version :) Dzięki, może się przydać, bo na film na pewno jeszcze poczekamy.

ocenił(a) film na 10
qoobson41

ja właśnie dzisiaj obejrzałam Christine i jestem pod ogromnym wrażeniem. dawno tak dobrego filmu nie widziałam.

ocenił(a) film na 7
sagrada_g

O! I jak Rebecca? Bo po zwiastunie było zajebiście :O
Właśnie bardzo ciekawa historia się zapowiada, muszę obejrzeć.

sagrada_g

Podobnie, właśnie skończyłam oglądać - i zgadzam się, niesamowita kreacja głównej bohaterki, a tym bardziej że lubię specyficzną grę aktorską Hall, która potrafi się wyróżnić. Klimat lat 70 i idealnie dopasowana muzyka spowodowała że te 2 godziny filmu minęło jak z bicza trzasł. Tragiczna historia kobiety walczącej z własną depresją - poważny temat, inteligentnie i nad wyraz subtelnie przedstawiony przez reżysera. Dobrze że jest to film o niższym budżecie, bo gdyby zagrało tam pełno aktorów/aktorek które zgarniają po 10-20 baniek za role to sądzę że byłby skupiony film na aktorach a nie na historii ale zawsze mogę się mylić, po prostu się cieszę że film nie został spartaczony. Z tego co widzę to Christine wygrała już parę nagród
Central Ohio Film Critics Association 2017, Chicago International Film Festival 2016; Indiana Film Journalists Association, US 2016 - 3 za najlepszą aktorkę Rebecca Hall
Women Film Critics Circle Awards 2016 - Courage in Acting Award Rebecca Hall
i 16 nominacji w niezależnych rozdaniach nagród 2016/2017.
Polecam tą propozycję filmową na jakiś wolny wieczorek, według mnie jest to wspaniały dramat na faktach.

ocenił(a) film na 10
ita87

Zgadzam się ze wszystkim. Rebecca Hall znakomita, ciężko było oderwać od niej wzrok. Szczerze mówiąc bardzo mnie zaskoczyła, nie spodziewałam się po niej aż takiego kunsztu. Absolutnie nie ma się do czego przyczepić. Znakomity film i bardzo poruszający.

ocenił(a) film na 8
sagrada_g

Zgadzam się w całkowicie!
Normalnie wg moich kryteriów powinienem dać za taki film 5-6, ale od samego początku wiedziałem, że nie mogę i coś mi nie pozwalało dać mniej niż 8. Rola Rebecci niesamowicie przejmująca, sama historia smutna i dramatyczna, bardzo smutna tym bardziej, że prawie zupełnie zapomniana. Może teraz to się zmieni . . .

ocenił(a) film na 7
dzikudzina

dzięki :-) dobrze że najpierw film oglądałem, a nie Twój opis

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones