PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790309}
7,3 92 784
oceny
7,3 10 1 92784
7,5 44
oceny krytyków
Cicha noc
powrót do forum filmu Cicha noc

Dziwi mnie, że tylu komentujących określa film jako patologiczny. Wydaje mi się, że mylicie patologię z biedą i zaściankowością. Jak dla mnie jedynym wątkiem patologicznym w tym filmie była przemoc męża wobec żony.

ocenił(a) film na 8
buzzkill

I z powodu przemocy ten film pokazuje patologię społeczną (nie patologię w ogóle) - nieprawidłowe zjawiska występujące w życiu społecznym

ocenił(a) film na 9
Agatonik

Tak, pokazuje, ale tylko w jednym pobocznym wątku. Moja wypowiedz odnosiła się do licznych komentarzy Filmwebowiczów określających film jako przedstawiający polską patologię, a tak jak pisałem wyżej, patologii doszukałem się tylko w tym jednym wątku. A raczej charakteru całego filmu nie nalezy określać przez pryzmat jednego, mniej znaczącego dla fabuły wątku

ocenił(a) film na 8
buzzkill

Ja bym tego wątku nie bagatelizowała, dlatego że jest spójny z całością. Ale masz rację - określenie "polska patologia" jest przesadzone i użyte nie do końca adekwatnie do jego znaczenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones