PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790309}
7,3 92 644
oceny
7,3 10 1 92644
7,5 42
oceny krytyków
Cicha noc
powrót do forum filmu Cicha noc

Czy ktoś może mi wyjaśnić jak to jest że polski film ma premierę w polskich kinach dwa miesiące po premierze światowej ?

mylek3

premiera światowa(na filmwebie) to informacja o tym, kiedy film po raz pierwszy został pokazany publicznie. a w tym przypadku 21 września to był pierwszy pokaz na festiwalu w Gdyni :)

mylek3

Najpierw jest premiera na festiwalu filmowym. To uznaje się za premierę światową. Robi się tak na całym świecie z wyjątkiem śmietnika Hollywood;)

ocenił(a) film na 7
Shadman_filmweb

A czemu czeka się aż 2 miesiące na oficjalną premierę? Sam film jeszcze zmienia delikatnie swój kształt, dopieszczają go? Nie chodzi mi tylko
o ten film, ale ogólnie.

Mathus_Levi

Chodzi o kasę na dystrybucję. 2 miesiące po festiwalu to szybko. Niektóre filmy czekają do następnego roku na wejście do kin z festiwalu albo i po 2 lata.

Blockbustery(czyt. wszystkie marvele, piraci z karaibów bondy etc) mają na tyle dużą kasę w studiu(lub franczyza jest tak mocna jak James Bond), że nie potrzebują szukać inwestorów do dystrybucji tylko ci sami się zgłaszają. Dlatego ten rodzaj filmów jest znacznie szybciej.

Mam nadzieję, że opisałem to w miarę czytelnie :)

ocenił(a) film na 7
Shadman_filmweb

Bardzo czytelnie. Dziękuję ślicznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones