PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=550572}

Cień

Shadow
5,2 1 168
ocen
5,2 10 1 1168
Cień
powrót do forum filmu Cień

Dziwny film nie zrozumiałem go poza tym w filmie jest ten łysy koleś nie wiadomo kim był
żołnierzem, cywilem... nie było też albo nie zauważyłem jak ten stwor ma na imię a tu pisze
że był to mortis. prosiłbym żeby ktoś mi go wytłumaczył. ale jest jeden plus muzyka chociaż
filmie leciała kilka razy to film ma swój nastrój.

ocenił(a) film na 7
oloczk22

naprawdę nie zrozumiałeś że (dla bardziej spostrzegawczych - UWAGA SPOILER !!!) był on po prostu śmiercią, czy tylko udajesz lub wypuszczasz w maliny. Mówiąc łopatologicznie - nawet kosę miał...

ocenił(a) film na 6
piotrbimbasik

[SPOILERY]
Haha trafne spostrzeżenie koleś! W obsadzie pisze, że ten wariat miał na imię Mortis a z filmu za uja byś się tego nie domyślił. K##wa Mortis. Skąd oni to wzięli? :D Hmm, co do tego, że ten niby Mortis był śmiercią to słaba teoria, ale z drugiej strony nic nie zostało wyjaśnione tak naprawdę. Że niby temu Davidowi się jednak wszystko przyśniło, a tak naprawdę obudził się po wypadku w Iraku... to znaczy po rozwaleniu tej wioski z kumplami? To w takim razie kto ich zabił, bo chyba nie rzekomy Mortis, skoro on w rzeczywistości nie istniał. I co z resztą oddziału, widzieliśmy tylko jak jeden z nich rzucił granat i w zasadzie tyle. Wiadomo, zginęli. Nie wiadomo jak, nie wiadomo gdzie - pewnie w lesie. ;)
Tak czy inaczej to wszystko się nie zgadza po tym jak David po przebudzeniu woła Angelę po imieniu, a ta się pyta skąd zna jej imię?

Nie żebym się aż tak bardzo pogubił, bo zwykle mi się to nie zdarza po filmach, ale wtf? :)
Parę niedociągnięć tutaj było, ale ogólnie niezłe kino drugiej kategorii. Też nie spodziewałem się nie wiadomo czego.

ocenił(a) film na 6
Rubin91

[SPOILER] oczywiście że chudy gość symbolizuje tutaj śmierć, pod koniec filmy pada nawet zdanie z ust lekarza "nie widziałem jeszcze żeby ktoś tak walczył ze śmiercią". ogólnie film zaskoczył na plus.

ocenił(a) film na 6
rotten_kadath

Ah no możliwe, możliwe. Akurat na to nie zwróciłem uwagi. Dzięki.

Przed chwilą się zabrałem do oglądania filmu Antychryst i po pół godzinie już coraz bardziej nie mogę. Musiałem się tym z kimś podzielić, bo już nie mogę tego dusić w sobie. Chrońcie się od tego czegoś stąpając jak najdalej.

Rubin91

SPOILER- ło Matko,ale potraficie ludzi zaskoczyć! Mortis to po łacinie śmierć i na filmwebie tak napisali,ale to nie jest imię,można to nawet uznać za pewien spoiler. Mi film się podobał- na początku byłam zawiedziona, ale zakończenie tak mnie zdumiało, że automatycznie podniosło ocenę dla całego filmu, czasami warto oglądać do końca. Koleś wygrał ze śmiercią i tylko o to chodzi, cała akcja to był sen. A jeśli chodzi o to skąd znał imię pielęgniarki, to przecież słyszał je podczas zabiegów w tym szpitalu wojskowym. I wszytko zostało wyjaśnione tak naprawdę, ewentualnie ktoś mógł nie zrozumieć.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
roger19855

Ciekawa wypowiedź ,gratuluję.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
Xsaav

masz rację gratuluję ci!

ocenił(a) film na 9
Rubin91

SPOILER

Hey, zarówno Mortis jak i Angelina to alegoria. Podejrzewam, że autorzy Mortisa wzięli od rigor mortis ( czyli po naszemu stężenie pośmiertne ) więc jest on w filmie uosobieniem śmierci. A Angelina ( od imienia Angelica ) w przeciwieństwie do śmierci oznacza anioła :)

Takich przykładów w filmie jest mnóstwo i tak niska ocena wynika chyba tylko z braku ich wyłapania. Film jak najbardziej godny polecenia.

oloczk22

W filmie było tyle metafor, że naprawdę bardzo łatwo można go było odczytać. Polecam bardziej uważne oglądanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones