PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=214542}

Ciemna strona Księżyca

Opération lune
7,3 393
oceny
7,3 10 1 393
Ciemna strona Księżyca
powrót do forum filmu Ciemna strona Księżyca

Dziwi mnie ...

ocenił(a) film na 7

...dlaczego mimo juz 4 lat ktore uplynely od czasu premiery - nikt tu sie nie wypowiada na ten temat ? Dokument genialny, tylko szkoda ze dopiero po tylu latach ta prawda wyszla na jaw. Ale po ruchu na tej stronie widze ze ludzie dalej będą zyc "prawdą" ktora plynela z mediow przez tyle lat.

Dlaczego ten dokument nie nabral rozglosu ?!

graFFiT

Dokument nie nabral rozglosu glownie dlatego, ze wcale nie jest dokumentem. Ogladales calosc? Nie zauwazyles niczego dziwnego na sam koniec? Np. informacji, ze wszystko zostalo zmyslone, a polowa ludzi to byli aktorzy?
Swoja droga rewelacyjny film, szczytowe osiagniecie "mockumentary".

MightyZIM

Wiesz... Co prawda faktycznie na końcu wszyscy machają scenariuszem ale atmosfera niedopowiedzenia pozostaje! Trudno jest przecież zaprzeczyć temu, co wcześniej z tego scenariusza grali. No właśnie, czy oni grali?!
Ps. Film widziałem tylko raz i to parę lat temu ale, bardzo chętnie zobaczył bym go znowu! Mógłbym się lepiej do niego ustosunkować :) I faktycznie bardzo zastanawia mnie dlaczego taki świetny film jest tak mało znany!

ocenił(a) film na 8
573F

małoznaność tego filmu to dalszy ciąg spisku:P

ocenił(a) film na 7
pszeszczep

nie, nie ogladalem do konca, jesli jest tak jak mowicie no to ladnie mnie wkrecili :] pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
pszeszczep

wystarczy ludzka wdzięczność:) i może ktoś by dorobił napisy

pszeszczep

Uwaga! Żeby pobrać film, trzeba wyłożyć dwójkę i zostać jakimś chomikiem! :)

ocenił(a) film na 8
573F

no faktycznie zapomniałem o tym, ale film jest też na torrentach, rapidshare albo emulach. zresztą daję darmowy transfer każdemu kto mi wyśle info na chomika, że jest zainteresowany

ocenił(a) film na 10
graFFiT

Bo film w sposób wybitny wyśmiewa zwolenników teorii spiskowych. A co śmieszniejsze owi zwolennicy uważają ten pastisz za DOKUMENT hahaha ale jaja

graFFiT

Właśnie oglądam :) Najpierw dziwiło mnie, że Rumsfeld, Hemls czy Kissinger nigdy nie mówią konkretnie, a ich wypowiedzi można dopasować do różnych wydarzeń. W momencie jak autorzy filmu stwierdzili, że Nixon wywołał wojnę w Wietnamie, by zlikwidować świadków produkcji księzycowego filmu, wiedziałem że posunęli się trochę za daleko w fantazji:)
Ale jak na mockumentary całkiem niezłe i rzeczywiście, wielu nawiedzonych ludzi się na to nabiera!

graFFiT

jeśli chodzi ci o to że nie ma zarysu fabuły czemu sam/a jej nie napiszesz?

ocenił(a) film na 8
graFFiT

to nie jest dokument. To jest żart.

graFFiT

jako dodatek można zapodać sobie taki oto filmik: Wesołe Historie w Drodze na Księżyc - A Funny Thing Happened on the Way to the Moon (2001)

graFFiT

Wszystko ok tylko te cudzysłowy... Zamienić...

ocenił(a) film na 1
graFFiT

:D :D :D

ocenił(a) film na 8
graFFiT

a dlaczego piszesz genialny a dajesz 7?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones