Odtwórz Zwiastun nr 1 1:57
Film

2018 1 godz. 16 min.
6,8 163
oceny
6,8 10 163
423
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":2}
{"id":"831028","linkUrl":"/film/Cienie+imperium-2018-831028","alt":"Cienie imperium","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/10/28/831028/7890952.2.jpg"}
Pomimo że ZSRR zniknął z map 30 lat temu, Aleksiej z Górnego Karabachu, Timur z Ukrainy oraz Aleksander z Gruzji wciąż żyją w niepewności, każdego dnia stawiając czoła tytułowym "cieniom imperium". Opowieści bohaterów pokazują skomplikowaną historię państw postsowieckich oraz ich mieszkańców.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Cienie imperium
Cienie imperium (2018) Zwiastun nr 1 1:57
Cienie imperium | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2018 | Film Czy można żyć w cieniu imperium? To pytanie, które niczym bumerang powraca w każdej z trzech przedstawionych w filmie historii. Choć ich bohaterów dzielą setki kilometrów, narodowość oraz wiek, łączy zbliżone, oparte na strachu doświadczenie, ale też nadzieja na spokojne i lepsze życie. Pomimo że Związek Sowiecki zniknął z map trzydzieści lat temu, Aleksiej z Górskiego Karabachu, Timur z Ukrainy oraz Aleksander z Gruzji wciąż żyją w niepewności, każdego dnia stawiając czoła tytułowym cieniom „imperium”. Opowieści bohaterów pokazują skomplikowaną historię państw postsowieckich oraz ich mieszkańców, którzy wbrew wielkiej polityce starają się odwrócić swój los i podążać za marzeniami o życiu w pokoju.

Czy można żyć w cieniu imperium? To pytanie, które niczym bumerang powraca w każdej z trzech przedstawionych w filmie historii. Choć ich bohaterów dzielą setki kilometrów, narodowość oraz wiek, łączy zbliżone, oparte na strachu doświadczenie, ale też nadzieja na spokojne i lepsze życie. Pomimo że Związek Sowiecki zniknął z mapCzy można żyć w cieniu imperium? To pytanie, które niczym bumerang powraca w każdej z trzech przedstawionych w filmie historii. Choć ich bohaterów dzielą setki kilometrów, narodowość oraz wiek, łączy zbliżone, oparte na strachu doświadczenie, ale też nadzieja na spokojne i lepsze życie. Pomimo że Związek Sowiecki zniknął z map trzydzieści lat temu, Aleksiej z Górskiego Karabachu, Timur z Ukrainy oraz Aleksander z Gruzji wciąż żyją w niepewności, każdego dnia stawiając czoła tytułowym cieniom „imperium”. Opowieści bohaterów pokazują skomplikowaną historię państw postsowieckich oraz ich mieszkańców, którzy wbrew wielkiej polityce starają się odwrócić swój los i podążać za marzeniami o życiu w pokoju.

studio
Polski Instytut Sztuki Filmowej / Studio Filmowe Kadr
data produkcji
2018
tytuł oryg.
Cienie imperium
inne tytuły
Zdjęcia powstały w Gruzji, Ukrainie i regionie Górskiego Karabachu (Azerbejdżan).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • gdzie

  grm919

  gdzie to można obejrzeć? jestem bardzo ciekawy jak to przedstawiono, bo ciężko jest rządy autorytarne pokazać dosyć obiektywnie

 • czekam z niecierpliwością, oby mnie to nie zawiodło

  • 7/10 - warto zobaczyć

   MartynAC_J

   moja recenzja: http://bit[kropka]ly/2NLSgUG