PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847077}

Cienie pod powiekami

Skyggen i mit øje
7,1 5 032
oceny
7,1 10 1 5032
Cienie pod powiekami
powrót do forum filmu Cienie pod powiekami

Tak spytam, czemu po pierwszym nalocie na szkołę, te zakonnice i nauczycielki, nie zrobiły ewakuacji, tylko pójście do schronów, przecież taki schron pod budynkiem to grobowiec.
Przecież jakby uciekli na otwarty teren to ofiar było by zdecydowanie mni.
Czemu ludzie w takiej sytuacji robią coś odwrotnego, wiem że wtedy nie myśli się racjonalnie ale jednak.

ocenił(a) film na 9
Martinez08

W takich sytuacjach zakładasz, że cała okolica jest bombardowana. Druga wojna to był okres nalotów dywanowych, w schronie pod budynkiem masz jakieś szanse, w jego okolicy nie masz ich praktycznie w ogóle.

danielbalinski

Myślę że było na odwrót.

danielbalinski

Myślę że jednak większe szanse na przeżycie masz w terenie otwartym, niż w budynku i to w piwnicy, tak jak w tym filmie wszystko się zawaliło grzebiąc wszystkich, zobacz ta dziewunia przeżyła bo uciekła do domu.

ocenił(a) film na 8
Martinez08

Ta zakonnica Teresa i dziewczynka Rigmor również przeżyły, tyle, że nie pokazali tego na filmie, chcąc stworzyć jak największą dramaturgię

Dominiqueboy

Piszesz serio, bo jak tak to super, w całym tym dramacie.

Dominiqueboy

Przecież były na napisach końcowych jako ofiary śmiertelne

ocenił(a) film na 8
Kasztan_Brodata

Właśnie, że nie było ich wśród podanych ofiar

ocenił(a) film na 7
Martinez08

Gdyby to był standardowy nalot, taki na wiele celów, to piwnica byłaby idealnym schronieniem. Tu chodziło niestety o jeden budynek i dlatego chcieli go zrównać z ziemią.

swistak861

Serio, tylko ucieczka ma otwarte przestrzenie da więcej szans na przeżycie.
W piwnicy to albo udusisz się z braku tlenu, lub budynek się zawali.

ocenił(a) film na 7
Martinez08

Widać o wojnie szczególnie drugiej światowej i na lotach bombowych ,dywanowych masz mniej więcej takie pojęcie jak glapiński o ekonomii.

bosniak_sg

Za to ty, to ekspert nalotów dywanowych.
Powiedz to ofiarom nalotu na Tokio w marcu 1945r. z wylaszczyła tym co zginęli w schronach, bo się podusili z braku powietrza.
Pozdrawiam
PS. O drugiej wojnie wiem sporo, bo się nią interesuje, i nie przez filmy, a książki, opracowania naukowe.
Zresztą taką sytuację świetnie pokazano w polskiej komedii ” Skarb ”

Martinez08

Mieszkańcy Tokio zostali spaleni na ulicach przez burzę ogniową. Temperatura była tak wysoka, że gotowała się woda w kanałach i nie mieli żadnych szans. Ludzie dusili się w schronach w w Dreźnie na początku 1945 roku gdzie też była burza ogniowa wywołana bombardowaniem. Pożar wysysał cały tlen z okolicy. W przypadku bombardowań Warszawy czy miast brytyjskich na początku wojny uduszenie ludzi z powodu braku tlenu w schronach nie miało miejsca. Zawalenia - tak, uduszenie - nie.

rafn

Widzę zgadzasz się ze mną, zresztą co to były za schrony, piwnice.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones