PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=437158}

Coco Chanel

Coco avant Chanel
6,7 58 279
ocen
6,7 10 1 58279
5,8 6
ocen krytyków
Coco Chanel
powrót do forum filmu Coco Chanel

Film bardzo slabiutki. Spodziwalam sie historii kobiety walczacej, kobiety
sukcesu, kobiety lamiacej stereotypy, idacej prosto do swego celu...
tymczasem.... obejrzalam historie kobiety uwiklanej w romanse, szukajacej
sponsora do realizacji swoich marzen... Coco Chanel to moim zdaniem jednak
"troche" glebsza, ponadczasowa postac. Rezyser, scenarzysta w tym filmie
okradli i sprowadzil jej egzystencje, jej prace jedynie do elementarnych
wartosci zyciowych. Szkoda...

użytkownik usunięty
Geonumer

Moja przyjaciółka uważała tak samo, dopóki nie wyjaśniłem jej błędu w tłumaczeniu tytułu. Oryginalny (francuski) tytuł to <<Coco Avant Chanel>>, czyli Coco przed Chanel.
Jak widzisz, ten film z założenia miał opowiadać o jej życiu prywatnym, a nie o jej drodze do stworzenia modowego imperium.

ocenił(a) film na 5

jak dla mnie to, że w oryginalnym tłumaczeniu jest "coco przed chanel" nie ma wielkiego znaczenia. w każdym razie po co robić film o jakiejś postaci i opowiadać tylko o jej romansach zamiast skupić się na tym co najbardziej zainteresuje widza, czyli cała jej historia wykraczająca poza coco, a bardziej skupiająca się na części chanel. popieram koleżankę, ktora założyła wątek ;) z filmu zrobili niepotrzebnie harlekin...

vanished

Poznajemy tu jej życie "Zanim" stała się Chanel.Ile przeciwności losu i trudności ją napotkało nim Gabrielle stała się "Coco".O to twórcom tutaj chodziło.Niestety w Polsce pominęli słowo "avant" i dlatego takie rozczarowanie polskich widzów...

ocenił(a) film na 7
Intenditore

podobała mi się rola Audrey i zdjęcia do filmu. uważam jednak, że zbyt mało było pokazane w jaki sposób stworzyła stroje, dzięki którym stała się ikoną mody- małą czarną, kostium, plastikową biżuterię.
według mnie film zbyt skupiony był na wątku jej romansu ze starszym mężczyzną...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones