PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=569242}
4,3 17 733
oceny
4,3 10 1 17733
5,4 20
ocen krytyków
Cosmopolis
powrót do forum filmu Cosmopolis

Moze dzieki temu proza Delillo stanie sie doceniana i bardziej popularna w Polsce.
Szkoda
tylko, ze trzeba komercyjnego hitu, zeby rozpromowac cos tak swietnego.

Scarlatti

Zgodze się, Biały Szum czy Podziemia to arcydzieła.

CptAmerica

Chętnie przeczytam. Cosmopolis początkowo niesamowicie mnie irytował, ale polubiłam ten hiperrealny klimat i styl autora. Film powinien być intensywny, szczególnie, że powieść adaptował sam Cronenberg.

wilgotnenoce

Podziemia to coś napisanego z naprawdę dużym rozmachem. Wielowątkowa historia kilku pokoleń przepływających przez mnogość amerykańskich możliwości, detali,czy lęków. Przyznam szczerze, że wracałem już kilkakrotnie i tutaj wspomniane Cosmopolis wypada, nie umniejszając, słabiej.

Scarlatti

ja bardzo lubię "librę". ciekawa i mocno prawdopodobna teoria spiskowa. mogliby ją zekranizować :P

Scarlatti

Scarlatti- jestem jedną z tych osób które potrzebowały filmu, żeby się dowiedzieć. To chyba też dobrze, tak się prawdopodobnie zainteresuję pisarzem. Właściwie to odkąd się nie uczę informacje dostaje tylko z takich źródeł. Chyba, że gram w ruletkę w księgarni i biorę coś na spróbowanie.:)

Tomatoes

Mam nadzieje, ze ksiazki Ci sie spodobaja. Ja jestem jego wielka fanka juz od wielu, wielu lat.

Scarlatti

Ja sobie własnie kupiłam cosmopolis :) ciekawa jestem porównania świata ksiazki i filmu :)

Scarlatti

Nie trzeba, poza tym mówisz o tym jak o czymś złym, a przecież kino, muzyka i literatura od zawsze się przenikają. Oglądając filmy możesz poznawać muzykę itd.To naturalne.

prostelinie

No dokladnie :) Też zaczęłam czytać książkę :)

anusia007

http://louloublog.pl/?p=520

Wkleilam link do recenzji książki "Cosmopolis"

Ajsajsbejbe

o! nie czytałam recenzji, za to ksiazka mocna... nie dla każdego na pewno!

ocenił(a) film na 3
Scarlatti

Proza DeLilo nie jest łatwa, dlatego to twórczość niszowa. Szkoda, że nie jest szerzej znany, ale z drugiej strony tak działa kultura popularna, jak coś jest dobre, znają to nieliczni.

Zapiekanka

Zapiekienka- zazwyczaj tak jest ale czasami udaje się czemuś przebić. Filmy Cronenberga ogólnie nie będą tak popularne jak komedie na nastolatów o piciu piwa ale też niszowe nie są. Tak samo jest z Delilo, małe jest zapotrzebowanie na artystów którzy krytykują USA ale ci którym też się różne rzeczy nie podobają mają szanse trafić na tego autora.

Tomatoes

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=256476784456319&set=a.243014852469179.446 79.239422762828388&type=1

tu mozna wygrac książki DeLillo jak ktoś chce :)

meggSzulc

wiem, wiem :))))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones