PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34954}

Critters 2

Critters 2: The Main Course
6,1 6 998
ocen
6,1 10 1 6998
Critters 2
powrót do forum filmu Critters 2

Kontynuacja uroczego gniotu z epoki VHS, którą nie raz zajeżdżało się na zdezelowanych kasetach wideo. I przez taki pryzmat należy dziś spojrzeć na ten obrazek klasy B, który trzeba przyznać wciąż trzyma się całkiem nieźle, w dużym stopniu dzięki umiejętnemu wymieszaniu horroru, komedii i kina sci-fi.

Bzdurna i infantylna w gruncie rzeczy opowiastka nęci wisielczym humorem (zawsze krztusiłem się ze śmiechu ze sceny, w której szeryf ubrany w kostium króliczka wielkanocnego, na swoje nieszczęsne próbuje się odlewać w obecności żarłocznej „kulki”), co pozwala spojrzeć na wszystko z przymrużeniem oka, bez niepotrzebnej irytacji.

Jeżeli ktoś czuje sentyment do podobnych bzdurek z lat 80, nawet dziś będzie się znakomicie bawił. Reszta niech sobie daruje…

Moja ocena - 5/10

Grifter

Pierwsze dwie części to kult. Do dziś je oglądam. To tak jakby jakieś stwory z uniwersum Gwiezdnych Wojen, które tam grały marginalną rolę ale się je pamiętało, tak były charakterystyczne i ktoś wpadł na pomysł żeby zrobić o nich spin off. Tylko żeby to lepiej zagrało rozrabiali na naszej planecie w 20 wieku.

Reżyser jedynki tłumaczył się, po tym jak mu mówiono, że jechał na sukcesie Gremlinów, że scenariusz był napisany przed filmem Dantego. Klimat przygody, charakterystyczne postacie, nawet dzieciak - główny bohater nim był, miodne opowiedziana historia. Ten film ma wszystkie te cechy filmów z tamtych lat za które się je kocha do dziś. Takie Goonies ze stworkami. Zawsze wolałem Critty niż Gremliny.

Grifter

gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

ocenił(a) film na 5
kotbury

Powtarzasz się umysłowa padlino. Łeb ci się zaciął? :)
Nic innego nie przepisałeś z Wykopu? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones