PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843163}

Cynicy i praktycy

Irresistible
5,8 2 305
ocen
5,8 10 1 2305
4,7 3
oceny krytyków
Cynicy i praktycy
powrót do forum filmu Cynicy i praktycy

Nie dziwię się, że Trump wygrywał wybory jak powstawały tak słabe filmy jak ten. To po prostu nieśmieszna i niezrozumiała 'komedia" w której lekko się uśmiechnąłem i to może 2 razy. Wg mnie to kolejny film gdzie twórcy chcieli leczyć jakieś swoje frustracje i na siłę dawać przesłania, a nie zrobić film dla ludzi. Postać Carella jest wyjątkowo irytująca i miałem kilka razy po prostu wyłączyć ten film. W sumie pokazanie, że niby prości ludzie wykiwali system i wgl system jest bardzo zły; mogłoby by być w sumie interesujące, ale ten film nie jest po prostu śmieszny. W porównaniu np. z "40 letnim prawiczkiem" to 3 półki niżej. Nie jest to nawet wina samego Carella tylko bardzo słabego scenariusza i dialogów. Np scena jak pułkownik jedzie na NY i tam spotyka się z lewicowymi elitami. To można było zrobić śmiesznie, a wyszło nijak. Ta elita go przywitała jak swojego on też był totalnie układny. Przecież to można było zrobić tak, że taki ich "Lepper" by popełnił tyle gaf, że mogłoby to być mega śmieszne. I cały jest ten taki film... Zero jakiś starć postaci. Niby jest Carell i ta kobieta od Republikanów, ale to jest takie sztuczne i na siłę, że tragedia. Cała reszta: układna, miła, spokojna... Generalnie od jakiś 5 lat obserwuję straszną degradację w kinie. Brakuje nie tylko filmów przełomowych, ale po prostu zaczyna brakować filmów dobrych. Robią te filmy żeby leczyć jakieś frustracje, sam nie wiem co. Seriale przeżywają chyba swój złoty okres i nawet na takim amazonie prime można znaleźć niezłe pozycje, a HBO to klasa sama w sobie, ale kinowe filmy ostatnio to jakaś totalna porażka i to niezależnie od gatunku.

ocenił(a) film na 6
hubio

Tak trudno pojąć, że nie jest to w ogóle komedia, a satyra, hę?

ocenił(a) film na 3
_Kino_Man_

Ten film musiał być tak słaby, że kompletnie już nie pamiętam o czym był :) Więc nawet nie jestem w stanie podjąć polemiki.

hubio

Takie filmy, jak ten są robione przez Amerykanów dla Amerykanów.I tylko oni niech je oglądają,bo tylko ich dotyczą zawarte w nich problemy ;) Może się wydawać,że jest tam jakiś uniwersalny,dotyczący reszty świata,przekaz (co w amerykanofilskiej Polsce jest nam wmawiane na każdym kroku,gdy wciska się nam jakikolwiek film Made in USA),ale jednak za bardzo go tam nie ma.I z tego bierze się jednak dysonans poznawczy,bo nie jesteśmy w stanie odebrać wszystkiego jak rdzenni Jankesi.I w sumie nawet nie powinniśmy :) Pewne rzeczy niech nie wychodzą poza Stany,bo nic z nich dla siebie ni wyciągniemy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones