film

Czarna skrzynka

La boîte noire
2005
1h 30m
6,0 1 324
oceny
6,0 10 1 1324
Po wypadku samochodowym i krótkim pobycie w śpiączce, Arthur Seligman (Jose Garcia) budzi się w szpitalu i... nic nie pamięta. Nie ma pojęcia dlaczego jechał drogą, na... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Czarna skrzynka zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Po wypadku samochodowym i krótkim pobycie w śpiączce, Arthur Seligman (Jose Garcia) budzi się w szpitalu i... nic nie pamięta. Nie ma pojęcia dlaczego jechał drogą, na której miał wypadek. Cierpi na halucynacje. Na jego szczęście (bądź nieszczęście...), wszystko co powiedział podczas śpiączki, zapisała w notesie jedna z pielęgniarek.Po wypadku samochodowym i krótkim pobycie w śpiączce, Arthur Seligman (Jose Garcia) budzi się w szpitalu i... nic nie pamięta. Nie ma pojęcia dlaczego jechał drogą, na której miał wypadek. Cierpi na halucynacje. Na jego szczęście (bądź nieszczęście...), wszystko co powiedział podczas śpiączki, zapisała w notesie jedna z pielęgniarek. Zabójstwa, seryjny morderca, śmierć brata - wszystko to musi poskładać, by dowiedzieć się prawdy. Prawdy o sobie. Czy naprawdę przejechał chłopca? Co robił tak daleko od swojego miejsca zamieszkania? Tak zaczyna się najciekawsze śledztwo - jego własnego życia.

studio
Canal+ (udział) / EuropaCorp / Sofica Europacorp (udział) / więcej
tytuł oryg.
La boîte noire
inne tytuły
The Black Box Miedzynarodowe
The Black Box Australia
więcej
Film kręcono we Francji, w obrębie Cherbourga, Calvados i Paryża.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Kolejny, naprawdę dobry europejski/francuski film bez wielkiego budżety. Nie ma tu choliłuckich fajerwerków. Jest sensowna fabuła, dobra reżyseria, świetna gra aktorów, profesjonalna praca kamerzysty i cóś do myślenia. Polecam.

Szkoda

ocenił(a) film na 5

Film opiera się na ciekawym pomyśle reżysera- dzięki któremu widz tak jak i główny bohater przestają odróżniać fikcje od prawdy. Lecz niestety ten obraz nie jest dopracowany- za dużo w nim chaosu, nieścisłości... Po seansie zostaje poczucie zawodu, że mógł to być naprawdę dobry film.

Naprawdę kawał dobrej roboty... dawno takiego filmu nie widziałem, nie porywnywalny z produkcjami made in USA. Nie ma możliwości, żeby przewidzieć ten film a przy tym nie jest jakiś zakręcony bardzo. Film naprawdę konkretny, biorąc pod uwagę wszystkie te beznadziejne filmy lecą ce w kinach.. ciekawe swoją drogą, czy...

więcej

Ciekawy.

ocenił(a) film na 8

Całkiem ciekawy, momentami mocno zagmatwany, ale wszystko się wyjaśnia. Do samego końca trzyma w niepewności i niewiedzy o co tak naprawdę chodzi. Wydawało by się że rozchodzi się o naprawdę wielką tajemnicę, a w efekcie wszystko jest strasznie proste. Nieźle zrobiony i nakręcony.

Film moim zdaniem świetny, bardzo klimatyczny i na poziomie. Dobra gra aktorów, całość kapitalnie zmontowana, świetne ujęcia! Nie rozumiem jednak kilku wątków, proszę o wyjaśnienie w miarę możliwości :)

SPOILERY :)

-----------


1. Główny bohater budzi się ze śpiączki po wypadku- ale po jakim wypadku ?? Gdzie...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones