Czarnoksiężnik z krainy U.S.

2016 21 min.
6,6 169
ocen
6,6 10 169
28
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":1}
{"type":"film","id":780195,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Czarnoksi%C4%99%C5%BCnik+z+krainy+U.S.-2016-780195/tv","text":"W TV"}]}

Słodko-gorzkie obserwacje, dylematy oraz przygody emigrantek, które tak jak Dorotka, główna bohaterka filmu, poszukują szczęścia i spełnienia w magicznym świecie daleko od domu. Film oparty na motywach powieści "Czarnoksiężnik z krainy Oz" L. Franka Bauma.

opis festiwalowy

Czarnoksiężnik z krainy U.S. to zabawny, ironiczny, animowany kolaż, wykorzystujący motywy amerykańskiej powieści do pokazania, jak w Los Angeles spełnia się American dream. Film podejmuje temat spostrzeżeń i wątpliwości tych, którzy chcą być "głosem emigracji swojego pokolenia" i próbują swych sił w Hollywood.
Tajemnicze tornado porywa Dorotkę razem z jej małym pieskiem i przenosi do niezwykłego miejsca pełnego dobrobytu ale i zagrożeń – do "krainy U.S." Bohaterka szybko orientuje się, że rządzą tam odmienne reguły. Wraz z napotkanymi towarzyszami: Strachliwym Lwem, Głupim Strachem na Wróble oraz Robotem Bez Serca podąża żółtą ścieżką, a ich celem jest Szmaragdowy Gród L.A gdzie mieszka czarodziej, spełniający życzenia. Podróż nie będzie jednak łatwa… Czy Dorotce uda się spełnić marzenia? Czy Lew zdobędzie się na odwagę, by zmierzyć się z przeciwnościami losu?

opis producenta

Animowany kolaż, satyra nawiązująca do amerykańskiej powieści L. Franka Bauma. Tornado porywa Dorotkę i przenosi do miejsca pełnego bogactw i niebezpieczeństw. Dziewczyna podąża na spotkanie Czarnoksiężnika, który na pewno spełni jej marzenia.

opis festiwalowy