PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439684}

Czarny balonik

The Black Balloon
7,2 7 356
ocen
7,2 10 1 7356
Czarny balonik
powrót do forum filmu Czarny balonik

Jedyne co mnie zastanawia w tym filmie, to jego tytuł. Jak wy go odczytujecie? ;)

ewelina165

w filmie była scena, w której wzniosło się w niebo kilka różowych baloników, a za nimi czarny balonik.. Czarny balonik to Charlie, różowe baloniki to reszta rodziny. Charlie nigdy nie doścignie swoich bliskich,zawsze będzie z tyłu, lecz tak jak "normalni" ma prawo do szczęścia i zasługuje na bezwarunkową miłość.

Balony wznoszące się mogą symbolizować też marzenia, czarny zaburza pewną strukturę i wprowadza chaos ..


Piękny film traktujący o tolerancji, akceptacji, miłości..

ocenił(a) film na 10
polka_84

Zgadzam sie z Polka...nic dodoac nic ujac. Film godny polecenia. POruszajacy...

ocenił(a) film na 8
polka_84

O, dzięki. Cały film sie nad tym zastanawiałam, a musiałam przeoczyc te baloniki. No nic.

ocenił(a) film na 8
bubble_factory

bo te baloniki są na samym początku, gdybym nie wiedziała o tym to też może nie zwróciłabym uwagi ;-)

ocenił(a) film na 9
polka_84

Dokładnie. Bardzo trafnie i ładnie to ujęłaś. Dodałabym również, że bardzo podobnie to interpretuje i uważam, że film ma bardzo dobre przesłanie, które pokrywa się z moją interpretacją tzn; Charlie to czarny balonik a reszta baloników to Ci "normalni" ludzie, lecz tak jak te inne różowe baloniki ma pełne prawo do lotu i pięcia się w górę swoim własnym torem.

ocenił(a) film na 7
ewelina165

Mnie się wydaje, że chodzi tutaj o tą "inność" Charliego. Bo przecież nie ma czarnych balonów, w każdym razie ja się nigdy z takim nie spotkałam. Charlie był inny niż wszyscy, był czarny, ale nadal pozostawał cudownym balonikiem - człowiekiem.

malayka

kocham ten film.;D oglądałam go chyba z 5 razy.

ocenił(a) film na 8
Madiiii

Ewentualnie jest on inspiracją z filmu "czerwony balonik' z 56 roku

ewelina165

tak , też uważam że chodzi o inność Charliego, nawet na początku sobie tak porównałam czarny balonik z czarnym łabędziem , który tak jak Charlie był inny od wszystkich

ocenił(a) film na 10
madziulek92

Można też zinterpretować te różowe baloniki jako życie Thomasa i jeden czarny, jako duży problem - jego brat [ i już nie jest tak różowo ]. Choć bardziej od mojej podoba mi się interpretacja Polki [mam takie same zdanie] , to postanowiłam dać też inne pomysły . Pozdrawiam :) i zachęcam do obejrzenia filmu. Bardzo wartościowy.

ewelina165

jest też podobny film co gryzie gilberta Grape'a

ocenił(a) film na 8
ewelina165

Cały film zastanawiałem się nad przesłaniem tytułu i wiedziałem, że chodzi coś o powiązanie Charliego i czarnego balonika, jednak nie potrafiłem trafnie znaleźć przesłania.

Scena gdzie na basenie mieli naukę sztucznego oddychania ... jak dla mnie świetna. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones