Film

The Black Stallion

1979 1 godz. 58 min.
7,4 524
oceny
7,4 10 524
792
chce zobaczyć
{"rate":9.0,"count":2}
{"id":"117066","linkUrl":"/film/Czarny+rumak-1979-117066","alt":"Czarny rumak","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/70/66/117066/6932450.2.jpg"}
Chłopiec Alec oraz arabski koń Black jako jedyni ocaleli z zatopionego statku. Chwile spędzone wspólnie na bezludnej wyspie tworzą między nimi niepowtarzalną więź. Więcej Mniej

Film nie jest dostępny online Czarny rumak zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
nagrody
Film dostał 8 nagród i 5 nominacji
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Podczas podróży z ojcem, młody Alec (Kelly Reno) jest zafascynowany tajemniczym, arabskim ogierem, znajdującym się razem z nimi na pokładzie statku, którym płyną. Kiedy dochodzi do tragedii i łódź tonie, jedynymi ocalałymi są Alec i koń. Trafiają na bezludną wyspę, gdzie chłopiec zaprzyjaźnia się z wierzchowcem. Wkrótce obaj zostająPodczas podróży z ojcem, młody Alec (Kelly Reno) jest zafascynowany tajemniczym, arabskim ogierem, znajdującym się razem z nimi na pokładzie statku, którym płyną. Kiedy dochodzi do tragedii i łódź tonie, jedynymi ocalałymi są Alec i koń. Trafiają na bezludną wyspę, gdzie chłopiec zaprzyjaźnia się z wierzchowcem. Wkrótce obaj zostają uratowani i bezpiecznie wracają do domu, gdzie Alec spotyka Henry'ego Daileya (Mickey Rooney), byłego trenera jeździectwa. Wspólnie zaczynają szkolenie ogiera, aby mógł stanąć w szranki z najszybszymi końmi na świecie.

boxoffice
$37 799 643 w USA
budżet
$2 700 000
na podstawie
Walter Farley "The Black Stallion" (powieść)
studio
Omni Zoetrope
data produkcji
1979
tytuł oryg.
The Black Stallion
inne tytuły
Czarny książę Polska
Czarny rumak Polska
Więcej...
Początkowo za ścieżkę dźwiękową miał odpowiadać William Russo. Jednak kiedy nie mógł dojść do porozumienia z Carrollem Ballardem, co do tego jak ma ona wyglądać, producent Francis Ford Coppola na jego miejsce zatrudnił swojego ojca, Carmine'a Coppolę.
Rozkład kart w grze Henry'ego zmienia się z ujęcia na ujęcie, w scenie gdy rozmawia on z Alekiem.
Maść Cyklona, siwego konia wyścigowego, zmienia się od jasnego poprzez nakrapiany po bardzo ciemny odcień tego ubarwienia.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych