PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=588235}
7,5 33
oceny
7,5 10 1 33

Czasem trzeba zatańczyć z diabłem
powrót do forum filmu Czasem trzeba zatańczyć z diabłem

Jakie jest wasze zdanie o tym procesie? Wg mnie wyrok wydany na Issę Sesay'a był sprawiedliwy. Popełnił tyle zbrodni wojennych, że nie powinien wyjść na wolność. Będzie miał czas zastanowić się nad tym, czego się dopuścił.

Czekam na wasze opinie.

ocenił(a) film na 9
Lady_of_the_Rings

Niechby go sądzili, ale za to na co faktycznie miał wpływ, a nie za działania innych przywódców, którymi nie kierował i na które wpływu nie mógł mieć o czym sądzący go doskonale wiedzieli. Lekcja z tego całego osądzania jest taka, że jeśli jesteś w podobnej sytuacji, to nie rób nic w kierunku kończenia wojny, bo jeśli twoje dążenia o zaprzestanie walk odniosą skutek wsadzą cię do więzienia i nazwą diabłem. Oczywiście jeśli ktoś ma sumienie, to mimo wszystko jest się w stanie poświęcić dla dobra innych i taką właśnie osobą okazał się Issa Sesay.

Szkoda, że na pomoc dla Afryki nigdy nie ma pieniędzy - na prawdziwą pomoc, bo oczywiście nie mówię o tej udawanej pomocy, z której pieniądze i tak praktycznie w całości wracają do krajów, które to niby chcą tak pomagać..., ale na takie rozprawy pokazówki jak i na podsycanie konfliktów środki płynące z reszty świata zawsze są nieograniczone. Oczywiście rozumiem ten mechanizm, bo świetnie się na tym zarabia, ale ta cała pompa z osądzaniem zbrodni przeciw ludzkości jest w tym momencie jeszcze bardziej niesmaczna. Niechby ktoś osądził zbrodnie przeciw ludzkości związane np. z operacją Ajax w Iranie w 1953r. i wszystkimi innymi przewrotami i ludobójstwami dokonywanymi przez USA w innych krajach.

ocenił(a) film na 7
Eleonora

Cieszę się, że jednak ktoś jeszcze ogląda takie filmy i ma ochotę się wypowiedzieć. Dzięki Eleonora :).

A teraz czekamy na kolejne opinie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones