PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36275}

Dalekie głosy, spokojne życie

Distant Voices, Still Lives
7,3 433
oceny
7,3 10 1 433
7,4 5
ocen krytyków
Dalekie głosy, spokojne życie
powrót do forum filmu Dalekie głosy, spokojne życie

Prawdziwe emocje przepływają przez dzieło Davies'a. Podzielone na dwie części, "Dalekie Głosy, spokojne życie" jest w pierwszej połowie dewastującym emocjonalnie obrazem, ukazującym rodzinę wspominającą swojego brutalnego ojca (rewelacyjny Pete Postlethwaite).Druga połowa przedstawia losy rodziny po śmierci ojca i jest trochę spokojniejszym, mniej porażającym doświadczeniem, ale nie mniej satysfakcjonującym. Bohaterowie tego filmu są wyjątkowo rozśpiewani, wypełniając go sentymentalnym urokiem, który natychmiastowo na mnie podziałał. Choć czasem trochę za dużo śpiewają, to jednak mistrzowskie użycie utworów okresu lat 40-tych i 50-tych umocniło mnie w przekonaniu, że obcuje z arcydziełem.

ocenił(a) film na 8
nasty2222

Sam spobób opowiadania historii w tym filmie za pomocą piosenki jest niesamowity jak dla mnie. Mam wrażenie, że w użyciu takich a nie innych piosenek kryje się wiele ironii i goryczy. Bohaterowie zdają się pokrywać swoje lęki i niepokoje piosenką - łatwą, przyjemną, pozwalającą na chwilę odetchnąć od codzienności.

ocenił(a) film na 10
nasty2222

Jedno z haseł promocyjnych filmu brzmi: "In memory, everything happens to music". Myślę, że to wyjaśnia obecność aż tylu piosenek. Dodają one temu filmowi nostalgii. Plus oczywiście zgadzam się z przedmówcą - owe piosenki często przykrywają smutek i gorycz bohaterów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones