film

Daleko od miasta

2011
54m
6,2 93
oceny
6,2 10 1 93
Rodzinny, intymny dokument Macieja Cuske. Reżyser kieruje kamerę na swojego syna i jego trzech kolegów (wszyscy w wieku około 13 lat) spędzających wakacje na wsi. Chłopcy... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Daleko od miasta zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Rodzinny, intymny dokument Macieja Cuske. Reżyser kieruje kamerę na swojego syna i jego trzech kolegów (wszyscy w wieku około 13 lat) spędzających wakacje na wsi. Chłopcy nudzą się, rozmawiają o planach na przyszłość, końcu świata, Bogu, dziewczynach. W czwórkę, przy pomocy małej kamery cyfrowej, próbują nakręcić film. Ma to byćRodzinny, intymny dokument Macieja Cuske. Reżyser kieruje kamerę na swojego syna i jego trzech kolegów (wszyscy w wieku około 13 lat) spędzających wakacje na wsi. Chłopcy nudzą się, rozmawiają o planach na przyszłość, końcu świata, Bogu, dziewczynach. W czwórkę, przy pomocy małej kamery cyfrowej, próbują nakręcić film. Ma to być połączenie kryminału, komedii i filmu grozy, inspirowane debiutanckim, offowym filmem Cuskego ("I co wy na to, Gałuszko?"), który chłopcy wspólnie oglądają. Reżyser, nie ingerując, obserwuje ich wysiłki. Choć obraz "Daleko od miasta" pozbawiony jest jakiegokolwiek komentarza, to Cuske ciągle podkreśla swoją obecność na planie, nie pozwalając nam, widzom, zapomnieć, że oglądamy film. Jego bohaterowie zwracają się bezpośrednio do niego, patrząc wprost w kamerę, w ostatniej scenie widzimy, jak Cuske każe raz jeszcze chłopcom odegrać scenę, którą właśnie oglądamy: nakazuje im iść w innym kierunku niż idą i przypomina, o czym mieli rozmawiać. Stawia to widza przed pytaniami o "autentyczność", "spontaniczność" wszystkiego, co widać było dotychczas na ekranie, a bardziej ogólnie - przed problemem "prawdy" w dokumencie.

studio
Centrala / Polski Instytut Sztuki Filmowej
tytuł oryg.
Daleko od miasta
inne tytuły
Far From The City Międzynarodowy
więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

polecam...

ocenił(a) film na 8

Polecam ten film, szczególnie rodzicom. Warto posłuchać co młodzi chłopacy maja do opowiedzenia o rodzinie, swoi przyszłym życiu, Bogu i filmach ...i zastanowić się na ile znamy nasze własne dzieci. Film momentami przezabawny, momentami bardzo serio.

Przyjemny

ocenił(a) film na 8

i wesoły :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones