PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=562230}

Demeter: Przebudzenie zła

The Last Voyage of Demeter
5,3 6 204
oceny
5,3 10 1 6204
4,5 10
ocen krytyków
Demeter: Przebudzenie zła
powrót do forum filmu Demeter: Przebudzenie zła

Na litość boską, co za idiota wymyślił ten tytuł? Wracamy do kretyńskich tłumaczeń tytułów z lat 80-tych?
A sam film chętnie obejrzę.

pillbox_2

Głupie niemiłosiernie ale miało to swój urok jak kiczowate nazwy potrafiły być.

pillbox_2

tłumaczenia tytułów filmowych może być zatrudniony zawodowy tłumacz, a nawet cały sztab tłumaczy. Czasem decyzję podejmuje polski dystrybutor danego filmu. Niestety czasem jak w tym przypadku, robił to jakiś ambitnie kreatywny imbecyl, który chciał coś więcej od tytułu wyciągnąć.

pillbox_2

O matko jaki dramatyzm.Tytul jak tytuł ,cos zmieni w kwesti oceny,f ilmu odbioru czy zabawy na seansie? Chyba tylko u malkontentow.Kiepskie tytuły byly sa i będa, najwyższy czas się z tym pogodzić.A jak nie możesz to zrób cokolwiek by choć spróbować to zmienić.Załóż petycje,protestuj, staraj sie nagłośnić protest a nie tylko zrzędzisz z kanapy jak emerytka, narzekająca za każdym razem na długośc reklam w trakcie jej serialu. Zamiast tego wywołujesz chyba tysięczną dyskusję na ten temat gdzie kazdy z oburzonych teraz oburzy się jeszcze bardziej na fakt, ze ktoś śmie zarzucać im totalną bierność .Bo przecież - A czemu JA ?! A co ja niby miałbym zrobić? A co to da panie! A po co? A na co? A ja tak se tylko ..! A weź się!! I jeszcze więcej takich A... :) :) :)

pillbox_2

Pisałem już nie raz w kontekście tego typu komentarzy, że warto korzystając z IMDB i translatora, sprawdzać sobie tytuły filmów w innych krajach (jak się kliknie na rok produkcji na stronie danego filmu, jest tam taka lista według krajów). Po pierwsze okazuje się, że nie tylko w Polsce tytuły są zmieniane, nie są bezpośrednim tłumaczeniem, oraz tak jak jest w przypadku tego filmu, taki sam tytuł jak polski, występuje jeszcze w kilku innych krajach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones