Film

Desperacja

1988
1 godz. 46 min.
5,5 187
ocen
5,5 10 1 187
82
chce zobaczyć
{"id":"94633","linkUrl":"/film/Desperacja-1988-94633","alt":"Desperacja","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/46/33/94633/7573236.2.jpg"}
Do Warszawy przybywa Marcin, emisariusz z Paryża. Jego tropem podąża pułkownik Huber. Więcej Mniej
Desperacja zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

{"linkA":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeB"}

Jesienią 1862 roku carska policja tropi w Warszawie spiskowców. Pułkownik Huber, szef policji, wpada na ślad emisariusza Ludwika Mierosławskiego, który przekazuje studentowi Marcinowi odezwę i wyraża zgodę na dowodzenie oddziałami powstańców. Policja przeprowadza rewizję u Marcina. Studenta ratuje spotkana na schodach Katarzyna. MarcinJesienią 1862 roku carska policja tropi w Warszawie spiskowców. Pułkownik Huber, szef policji, wpada na ślad emisariusza Ludwika Mierosławskiego, który przekazuje studentowi Marcinowi odezwę i wyraża zgodę na dowodzenie oddziałami powstańców. Policja przeprowadza rewizję u Marcina. Studenta ratuje spotkana na schodach Katarzyna. Marcin zostaje jej kochankiem, zamieszkuje w wynajętej dla niego pracowni. Katarzyna pracuje dla pułkownika Hubera. Dzięki udanej prowokacji ma nadzieję na wyjednanie powrotu męża z zesłania. Marcin z kolegami postanawia utworzyć nową komórkę konspiracyjną. Cyganka wróży mu zdradę i krew. Marcin z Katarzyną jadą do Drezna na spotkanie z Mierosławskim. Za nimi podąża szpicel Hubera. Kochankowie wracają do Warszawy, Katarzyna chce ukryć Marcina przed pułkownikiem, który żąda wydania spiskowców. Dziewczyna odmawia, trafia do cytadeli. Wybucha powstanie styczniowe. Katarzyna, w kibitce pod eskortą Woroncowa, jedzie na zesłanie. Atakuje ich oddział powstańców, wśród których jest Marcin. W walce giną Woroncow i Marcin.

studio
Studio Filmowe Profil
inne tytuły
Desperation
Więcej...
Film był kręcony w Warszawie (Polska).
W filmie zostały wykorzystane obrazy z Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Tutaj to był dopiero stary. Tutaj był emerytem.

  5
  • słaby,

   cesare_10 ocenił(a) film na 3

   nudny, pozbawiony emocji, z beznadziejną rolą Ibisza, ale za to z ładną aktorką w roli Katarzyny, która jest jedynym atutem filmu.

   • Jak

    Bodzepor ocenił(a) film na 5

    można zastrzelić tak pięknego człowieka jak Krzysio Ibisz? Tylko na widok tej wspaniałej brody zrobionej z włosia od miotły każdemu normalnemu człowiekowi oczy zaszłyby łzami wzruszenia, a temu tam moskalowi nawet ręka nie zadrżała, pif paf i tyle. Jednak te kacapy to zupełni barbarzyńcy, istna dzicz azjatycka.

   • No jakim cudem on zagrał w tylu filmach tego nie wiem, ale jednak swiat filmu rzadzi sie swoimi prawami i skrywa niejeda tajemnice....))

   • Czy ktos wie gdzie mozna ja znalezc i posluchac?