film

Detroit

2017
2h 23m
7,2 5 033
oceny
7,2 10 1 5033
7,2 6
ocen krytyków
Historia zamieszek rasowych w Detroit w 1967 roku spowodowanych policyjnym nalotem na nielegalny nocny bar. więcej mniej
Detroit zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Detroit
Zwiastun nr 2
Detroit
Zwiastun nr 1
nr 2 2017-06-15T22:20:14 https://fwcdn.pl/webv/31/91/43191/1_png.43191.4.jpg https://fwcdn.pl/video/trailer/detroit___official_trailer_2.vp9.720p.webm

W lipcu 1967 roku konflikt między czarnoskórymi mieszkańcami Detroit a policją przybiera na sile. Gdy funkcjonariusze prawa organizują nalot na nielicencjonowany klub Afroamerykanów, w mieście wybuchają zamieszki. Dwa dni później w motelu Algiers policjanci zabijają trzech czarnoskórych, co dodatkowo zaognia sytuację. Ulice zaczynają przypominać prawdziwą strefę wojny.

boxoffice
$16 790 139 w USA
budżet
$34 000 000
studio
Annapurna Pictures / First Light Production / Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)
tytuł oryg.
Detroit
inne tytuły
Zdjęcia do filmu kręcono w Brockton, Bostonie, Lynn, Lawrence (Massachusetts, USA) i Detroit (Michigan, USA).
Premiera filmu została zaplanowana na dzień 4 sierpnia 2017 roku, w pięćdziesiątą rocznicę wybuchu zamieszek na tle rasowym w Detroit (Michigan, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Film o niedoli czarnych i żydów jest na pęczki. Może zmiana tematu i coś o indianach? jak wyrznęliście (amerykanie) prawie wszystkich rdzennych mieszkańców tego kontynentu. Indianie nie mają takiego lobby jak czarni i żydzi?

Reżyseria Bigelow przez większość filmu bez zarzutu. Sceny w motelu poprowadzone rewelacyjnie, głównie za sprawą klaustrofobicznych ujęć i dobrej gry aktorskiej na czele z Poulterem. Końcówka mniej efektowna i można było przyciąć i zamknąć film w 2 godzinach.

Boyega jest przez niektórych krytyków okrzykiwany...

re:mini.scencje

ocenił(a) film na 6

there's gonna be a god damm riot here.. facetka bigelow zna tylko dwie formy ekspresji: wściekłość i wrzask, ale włada nimi biegle, paradokumentalnie, z nerwem..

Niestety młodzi aktorzy zawiedli. Boyega strasznie nijaki, a Poulter przerysowany. Ciekawa mocna historia, która momentami nuży...Pewne sceny np. pomyłka policjanta z "zabiciem" kolejnego gościa były żenujące. Miało być mocno, a wyszło inaczej.

Ciekawy temat z punktu widzenia historyczno-społecznego.Do tej pory słyszałem tylko o tak dużych zamieszkach i wkroczeniu wojska na ulice w Los Angeles w 1992.Co do samego filmu to jest to kawałek dobrej roboty - jest on mimo braku topowych nazwisk bardzo dobrze zagrany,są świetne zdjęcia i scenografia,wprost czuć z...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones