PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=510158}

Dezinformacja

Hashmatsa
7,7 1 160
ocen
7,7 10 1 1160
Dezinformacja
powrót do forum filmu Dezinformacja

Dezinformacja

ocenił(a) film na 6

ciekawy dokument, chociaż w trakcie dłuższego już czasu trwania bliżej końca, zakręcił mnie tak, że już nie wiedziałam w czym kto miał problem, jest antysemityzm czy go nie ma, ci profesorowie potrafią skomplikować temat, za głupia jestem na ten dokument

ocenił(a) film na 8
krasula_1

E tam za głupia. Antysemityzm w pierwotnej formie zawsze będzie istniał, ale tak samo jak antypolonizm, rusofobia etc. Chodzi o to, że żydzi są cwani z natury (życie im dało w kość, oczywiście z jakiegoś powodu) i zapobiegawczo robią wszystko, żeby było im teraz jak najcieplej w dupy i nie obchodzi ich w jaki sposób do tego dążą. Nowy antysemityzm jest tylko w ich głowach i służy automatycznemu postawieniu się w roli ofiary, co jest im baaardzo na rękę biorąc pod uwagę co się dzieje w Palestynie np. To tak jakbyś dostawała w kość od innych dzieci, ale w końcu podrosłaś i zaczęłaś robić to samo, ale kiedy ktoś na Ciebie by poskarżył , Ty od razu zaczęłabyś płakać, że Ty przecież też nie miałaś lekko i to jest właśnie w tym chore, bo nie można siebie wiecznie usprawiedliwiać przeszłością. Izrael posunął się do tego stopnia, że propaguje pogląd jakoby antysyjonizm, czyli sprzeciwianie się polityce Izraela, było ukrytym antysemityzmem. To tak jakby Stalin usprawiedliwiał się rusofobią :-) Najgorsze w żydach jest to, że powinni przecież dostać lekcje z II wojny i brzydzić się takim zachowaniem, czy to jeżeli chodzi o mordy na cywilach, czy też propagandę. Widać wyciągnęli inne lekcje. A 95% niechęci do żydów powstaje przez nich samych. Dlatego, że najczęściej gardzą "gojami" i odseparowują się sami (tworząc swoje getta) od reszty społeczeństwa, nie mówiąc już o lobby żydowskim które właśnie sprawia, że ludzie ich nienawidzą począwszy od przekonania, że rządzą światem (tak jak zostało to powiedziane w filmie), kończąc na zwykłym skuywysyństwie, czyli po trupach do celu.

ocenił(a) film na 10
Hangagod

To film o manipulacji i sianiu nienawiści. W miejsce Żydów śmiało można wstawić nazistów, komunistów, nacjonalistów, Czarnych, Indian, PiS, ONR, kiboli, Radio Maryja. Mechanizmy są te same, tylko argumenty trochę inne.

redrooster

No tak, bo PO jest przyjazne :D
Sam wpadłeś w pułapkę siania nienawiści.

ocenił(a) film na 10
vbazyl

Jesteś w mylnym błędzie. Śmiało dopisz sobie PO, pobratymców Petru i kogo jeszcze zechcesz. Razem z cyklistami i ich p... masą krytyczną.

redrooster

No teraz jest ok.

ocenił(a) film na 8
Hangagod

Bardzo celne uwagi.

ocenił(a) film na 8
krasula_1

W zasadzie to właśnie to przedstawiał ten film, że są środowiska, które grają na tym zamieszaniu, same produkują jeszcze większy chaos i instrumentalnie wykorzystują emocje związane z przeszłością.

ocenił(a) film na 9
krasula_1

Jako ciekawostka - jest w zasadzie oficjalnie na YT /watch?v=c5jsiLWXGYQ - ale już z np. UK filmu nie obejrzymy, blokada regionalna.. Ciekawe gdzie jeszcze filmik (YT z pomocą ADLu ?) zblokowano..

ocenił(a) film na 10
Aristosek

godna ciekawostka. dzięki :)

ocenił(a) film na 7
krasula_1

Film ciekawy. Ale o takich rzeczach podyskutowac mozna tylko i wylacznie w gronie inteligentnych ludzi, ktorzy jakas wiedze w temacie posiadaja i nie paraja sie prostymi uproszczeniami.
Bardzo podobalo mi sie zmontowanie okreslonych scen tak by wykpic pewne absurdy i reakcje. Pod tym wzgledem izraelski tworca wykazal sie sporym wyczuciem. Zupelnie nie podobala mi sie natomiast praca kamery, ale rozumiem w jakich warunkach niektore ujecia nagrywal.
W Izraelu jest mnostwo dokumentalistow poruszajacych dla Izraela trudne tematy. Przede wszystkim jest szerokie srodowisko ludzi krytykujacych armie i praktyki w armii stosowane. Zle sie tam tez ocenia propagande panstwowa i edukacje historyczna. Porownania z apartheidem sa niezwykle czeste. Jako, ze Izrael to demokratyczny kraj, kazdy tam moze mowic co chce, ale czasem dochodzi do tzw. wypaczen. Przykladem jest wspomniana w filmie heca z Finkelsteinem, ktorego w Izraelu aresztowano.
Generalnie spora czesc Zydow jest przewrazliwiona na punkcie antysemityzmu, a izraelski system edukacji to przewrazliwienie i nieufnosc do swiata jeszcze podsyca. Tam sie mlodym ludziom niemal pierze mozgi, by "oswoic" ich z nienawiscia otoczenia. Dlatego pewne zupelnie nieantysemickie incydenty w oczach wielu Zydow urastaja do rangi kolejnego antysemickiego ekscesu. Na przyklad sprawa krakowskich drewnianych figurek przedstawiajacych Zydow. Sam zbieram takie figurki, mam juz pokazna kolekcje i nie uwazam, zeby bylo w tym cokolwiek antysemickiego. Wprost przeciwnie.
Z drugiej strony Finkelstein slusznie zauwazyl, ze pewien antysemityzm podskorny istnieje. Nie rozumie jednak, ze w pewnych okolicznosciach ten podskorny antysemityzm moze sie przebudzic i znowu przybrac forme antysemityzmu agresywnego i niebezpiecznego. Wystarczy umiejetnie manipulowac nastrojami sfrustrowanego tlumu szukajacego winnych swoich problemow. Widac to wyraznie w czasach kryzysu w Europie, gdzie nastroje spoleczne wyraznie sie radykalizuja. Dostrzega sie w niektorych srodowiskach tzw. brunatyzacje postaw spoleczno-politycznych.
Egocentryzm Zydow jest po czesci zrozumialy ze wzgledow historycznych. Ogolnie to temat na powazna, dluga dyskusje...


ocenił(a) film na 9
per333

Brawo, wyważona opinia godna tego filmu. Ten film ma podwójną wartość: dla nieznającego tematu, jest niezłym kompendium i pozwala inaczej spojrzeć na politykę międzynarodową, dla mnie był "stoperem" - przypomniał mi, jak bardzo zagrożeni jesteśmy (jestem) zawładnięciem nastrojami antysemickimi, człowiek widzi co wyczyniają syjoniści i szlag go trafia, ale nie można uogólniać i zrzucać winy na wszystkich Żydów a już nie daj Boże żydów, choć to takie łatwe. Z drugiej strony to jest tak delikatny problem, że powinien zostać rozwiązany wewnętrznie, jednak nie widać specjalnych ku temu ruchów, co może świadczyć, że taka sytuacja, choć skrytykowana, może być na rękę większości Żydów a może i żydów. W Ameryce mawia się żartem, że Żydzi szykują sobię drugi holokaust, nie możemy dopuścić by doszło do tak irracjonalnego rozwiązania jak kiedyś. Tak więc pamiętajmy: antysemityzm nigdy, ANTYSYJONIZM do śmierci :)

ocenił(a) film na 9
per333

Widziałem trochę twoich komentarzy i nie mogę pojąć jak ma się twoja wypowiedz i dobra ocena tego filmu do wyzywania wszystkich od antysemitów ? Prowokacja, dezinformacja czy schizofrenia ? :D

ocenił(a) film na 8
per333

Ty mówisz egocentryzm, ja mówię nacjonalizm.

ocenił(a) film na 9
per333

Krytykujesz pracę kamery, a ja uważam, że taka jej "pozycja" uwiarygadnia przekaz filmu. Zupełnie mi to nie przeszkadza. Niejako chodzę wraz z twórcą filmu, oglądam wszystko od środka. Doskonały, prosty zabieg, nie przeszkadzający w odbiorze filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones