PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=191348}
4,6 9
ocen
4,6 10 1 9

Die Weibchen
powrót do forum filmu Die Weibchen

"Feminine Carnivores" (1970. Zbynek Brynych) - Psychodeliczne kino eksploatacji o grupie feministek, które rozsmakowały się w męskim mięsie. Sporo golizny, surrealizmu, krzykliwego pop-artu, manifestacyjne palenie staników przez kobiety i ćwiartowanie pewnego przystojniaka przy pomocy piły tarczowej. Do tego piękny plakat do filmu, który zapewne nigdy nie doczeka się wydania DVD.

khanate

Hej, orientujesz się może gdzie można obejrzeć ten film?

ocenił(a) film na 6
DarkSpac3

W sieci nie za bardzo. Ongiś ściągnąłem go bodaj z Cinemageddon.

ocenił(a) film na 6
khanate

Obejrzałem ponownie. Czas trwania: 75 minut.

Z tego co się zdążyłem zorientować "Die Weibchen" opiera się na słynnym manifeście radykalnej feministki Valerie Solanas "SCUM (Society for Cutting Up Men)", w którym pisarka dowodziła możliwości funkcjonowania społeczeństwa składającego się wyłącznie z kobiet. Młoda i piękna Eve (Uschi Glas) wysiada z pociągu w małej mieścinie Van Maren i trafia do pewnej kliniki, w której roi się od kanibalistycznych (?) feministek. Jedynym mężczyzną, który w instytucji jest przypominający owłosionego ogra ogrodnik Adam.

W finale mamy przecinanie na pół utopionego wcześniej w basenie przez feministki mężczyzny za pomocą piły do cięcia drzew. Sporo nagich biustów, w tym scena demonstracyjnego palenia staników w ognisku, a także modliszka pożerająca samca. Psychodeliczne kino eksploatacji bez tradycyjnej narracji. Na swój sposób czarujący film i bynajmniej nie jestem zwolennikiem radykalnego feminizmu.

ocenił(a) film na 6
khanate

"Jedynym mężczyzną, który w instytucji jest przypominający owłosionego ogra ogrodnik Adam. "

Naprawdę minusem Filmwebu jest niemożność edycji własnych postów. Wersja poprawiona: "Jedynym mężczyzną, który przebywa w instytucji jest przypominający owłosionego ogra ogrodnik Adam. "

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones