PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=588694}
6,8 739
ocen
6,8 10 1 739
Donoma
powrót do forum filmu Donoma

Przykuwający

ocenił(a) film na 8

Ten film naprawdę przykuł mnie do ekranu. Najpierw zdjęciami - jest sfotografowany w niesamowity sposób! Potem ciekawymi postaciami i ich historiami. I kiedy już wydawało się, że całość będzie po prostu świetną wiwisekcją relacji międzyludzkich i barier ludzi dzielących, przy samym końcu filmu nastąpiła niespodziewana wolta, która wywiodła widza... w niebo. Czasem takie zwroty potrafią być denerwujące, ale tym razem to kupiłem. To chyba szczerość i bezpretensjonalność (sic!) tego filmu sprawiła, że nie poczułem się oszukany.

ocenił(a) film na 8
snoopy

I jeszcze jedno. Czy ktoś ma pojęcie skąd taki tytuł? Co on znaczy?

snoopy

Tytuł zapewne od nazwy grupy "Donoma Guerilla" www.donoma.fr

Tak na szybko, z tego co wyczytałem, to "DG" tworzą filmy niskobudżetowe. Donoma jest ich pierwszym filmem długometrażowym, podobno za 150 euro.

Co do znaczenia, to znalazłem tylko tyle, że jest to imię damskie, indiańskie z plemienia Sioux, z miasta Omaha, Nebraska. Tłumaczone z francuskiego "Le soleil est là" co znaczy "Słońce jest tu" albo "Słońce jest tam", tego nie jestem pewien. Znaczenie na stronie angielskiej: "Sight of the sun".

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
booyakassh

Dzięki!

snoopy

akurat nazwa 'donoma guerilla' powstała po zrobieniu filmu 'donoma', co w języku native american (chyba) oznacza 'the day has come' pozdro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones