PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=504129}

Dredd

6,4 53 584
oceny
6,4 10 1 53584
7,0 15
ocen krytyków
Dredd
powrót do forum filmu Dredd

Gdyby rolę MaMy zamiast bladej chudziny zagrała jakaś spora murzynka z haitańskim
akcentem i ruchami jak te panie, które często zabierały głos u Jerry'ego Springera. Jak można
mieć postać nazywającą się MaMa i tak to spierniczyć :<
Ale tak już na poważniej, film spoko chociaż kilka głupotek miał np.[SPOILERY]

1 Murzyn oczywiście sam chciał rozwalić blondynę, a strażnicy( tylko dwóch chociaż na piętrze
się masa kotłowała) oczywiście tyłem są obaj ustawieni.
2 Dredd mówi do złego sędziego czekaj. Zły sędzia wygłasza tyradę i na koniec mówi na co
mam czekać? Dredd "na to" i blondyna strzela. Hehe, czyli przez jakieś 30 sekund blondyna za
nim stała z wymierzoną spluwą i co robiła? Myślała, gdzie w tym roku wybierze się na wakacje?
3 Mimo wszystko trochę rozczarowujące, że Dredd tak wszystkich zabijał bez wysiłku w sumie.
Raz tylko oberwał i to od innego sędziego. No rozumiem, że miał być przedstawiony jako
maszynka do zabijania, ale był w tym dużo lepszy niż Terminatory z wiadomej serii, trochę
według mnie przesadzili ten aspekt. Poza tym odjęło to dramatyzmu, to wyglądało jak
strzelanka sprzed 10-15 lat, rozwalasz armie swoim herosem, przelatując przez kolejne
poziomy i setki wrogów.
4 Zła sędzina chce rozwalić blondynę, a jak nie strzeli pierwsza to blondyna się zawaha i zła
sędzina też strzeli pierwsza. Ok, plan spoko, tylko, że zła sędzina spotyka blondynę nie strzela
pierwsza, blondyna się waha, a zła sędzina ma nagle atak głupoty( albo też zaczęła się
zastanawiać gdzie pojedzie na wakacje) i blondyna w końcu się "od-wahuje" i strzela.

Dobra, strasznie te wszystkie moje wytknięcia naciągane ;) A to dlatego, że film prosty w sumie
, ale i satysfakcjonujący. Bardzo mało się takich teraz robi, więc gdybym chciał być surowy
dałbym 6, ale w takich okolicznościach daję 7

użytkownik usunięty
kozas15

Twoje Powody są zajeb.... Mam normalnie takie same :)... Po co te Amerykańskie pierdoły psują mocne filmy... tysiace gości chciało się z nią zabawić ale nie Mama zabrania bo?.... Murzyn sam ją ostrzegał by strzeliła sobie w głowę gdy ją złapią.. Po co całkiem łagodny gang z tych zbirów się okazał... Też dałem 7/10 bo te wymówki czekania i postoje złych denerwują maksyalnie

Film nie jest w głównej mierze produkcji Amerykańskiej.

użytkownik usunięty
kadim_filmweb

Ale sceny o który piszemy na sto procent Amerykańskie Pomysły lub ściągnięte dla potrzeb Popcor Widzów... Film nie zarobił na siebie nie dlatego, że był aż tak zły ale miał kategorie R co w filmach o super bohaterach często nie wychodzi... WWZ opisują jako najlepiej zarabiający film o zombie. Dlaczego?... Kategoria 13 zero krwi choć hordy Zombi są olbrzymie... Niestety..

ocenił(a) film na 2
kozas15

4. Zła sędzina nie wiedziała , że to telepatka.

ocenił(a) film na 7
ciosina

I co z tego. Wyjawiła swój plan MaMie. Gdyby nie powiedziała jej jak to załatwi to bym się nie przyczepił. Miała ją załatwić od razu, jak nie zdąży to i tak tamta by się najpierw zawahała zanim by strzeliła. I tak było ! Telepatka się zawahała, a zła sędzina stała i sobie w nosie dłubała :< Biorąc pod uwagę czas reakcji wyszkolonego sędziego( a zła sędzina już wyszkolona była) to blondyna telepatka powinna mieć z 9-10 kulek zanim jej wizja by dopełniła. Chyba, że oprócz telepatii miała moce zakrzywiania czasoprzestrzeni jak Neo.

ocenił(a) film na 9
kozas15

Zła sędzia miała opuszczoną broń, a dobra w nią celowała. Cała scena trwa 5 sekund, trudno to nazwać zawahaniem, lub dłubaniem w nosie. Ciężko wycelować i strzelić do kogoś kto już do ciebie celuje. Zła myślała, że sobie pogadają i strzeli jej w plecy, a tu zonk.

ocenił(a) film na 7
logan_slupsk

W 5 sekund to zła sędzina powinna 3 razy zastrzelić blondyne.

ocenił(a) film na 9
kozas15

Widzę żeś beton. Papa.

ocenił(a) film na 7
logan_slupsk

No ale tak działają sędziowie w tym filmie. Niczym automaty. Biorę pod uwagę, że sam Dredd jest najlepszy z najlepszych i sam potrafi rozwalić kilkunastu chłopa - dlatego zbytnio się do tego nie przyczepiam, taka konwencja. Zła sędzina jednak nie wiem co chciała osiągnać tym swoim staniem( pomimo tego, że to jak zadziała MaMie wyjawiła). Ja oczywiście też powiem papa, ponieważ nie dyskutuje z ludźmi, którzy mnie obrażają.

ocenił(a) film na 9
kozas15

Rzeczywiście, beton... -_-

ocenił(a) film na 8
kozas15

No racja wymieniłeś chyba te najbardziej kujące w oczy momenty. Też mi to przeszkadzało, ale prócz tego było bardzo fajnie (biorąc pod uwagę, że nie nastawiałem się na cokolwiek). Film jest klimatyczny, i choć przez moment byłem zły, że akcja filmu dzieje się praktycznie w jednym miejscu to z czasem ten fakt stał się plusem, dodający tylko smaczku Dreddowi.
To po prostu jeden, zwykły dzień z życia sędziego i nic więcej...nie trzeba bardziej zawiłej fabuły aby w tym przypadku sobie ten dzień z przyjemnością zobaczyć...a przy okazji przypomnieć jak kiedyś wyglądały filmy akcji...tutaj mamy tą koncepcje w nowym wydaniu i wiecie co...To jest dobre:)

ocenił(a) film na 7
ppp84

Tylko właśnie szkoda, że zarobił mało ten film... Nawet pomimo wymienionych przeze mnie wad z chęcią bym widział więcej takich filmów! Nie od razu jakiś zalew, bo też zrobiło by się to nudne, ale przynajmniej raz na jakiś czas - czemu nie. Przypomina stare akcyjniaki z Arnoldem, gdzie cała armia nigdy nie może trafić wielkiego jak góra Austriaka.

ocenił(a) film na 8
kozas15

vide True Lies...:)
Nie chce tutaj nic obiecywać ale jestem prawie pewny że kontynuacja jednak będzie...obawiam się tylko co do jej jakości bo raczej ta sama ekipa się za to nie zabierze....

ocenił(a) film na 7
ppp84

Akurat miałem na myśli bardziej Commando ;) W przypadku kontynuacji bałbym się o to, że zbytnio by chcieli "uatrakcyjnić" film. Z drugiej strony, podanie drugi raz tego samego to byłaby przesada - po prostu kolejny budynek do wyczyszczenia? Chociaż przyznam szczerze, że jeszcze raz zobaczyłbym Karla Urbana jako Dredda, może jego postać opierała się na jednej minie( no cóż, taki materiał źródłowy :)), ale robił niezłe wrażenie.

kozas15

ktoś tu nie uważnie oglądał film proponuję ponowną sesje

ocenił(a) film na 7
rapidforce87

No pewno z czasem tak się stanie, bo film niezły, ale może zamiast takiej enigmatycznej odpowiedzi po prostu powiesz gdzie jestem w błędzie.

kozas15

Na pewno jeden ogromny plus dla filmu - BOHATER NIE PIER*OLI SIĘ ZE ZŁOCZYŃCAMI. Rozwalić łeb i po sprawie, główny czarny charakter - też pięknie wykończony. To w filmach lubię, nienawidzę oglądać jak główny charakter dostaje po mordzie by w ostatniej scenie w końcu się wywinąć i dopiero coś zrobić.

ocenił(a) film na 7
TheBlur

Wiadomo, chociaż tego murzyna targali, a było dość jasne, że coś odwali. No ale co mogli z nim zrobić.
Innych załatwiał koncertowo, poprawnie ocenił sytuację - jest sam z nowicjuszką w budynku pełnym zbirów to nie może być łagodny. Nie to, żeby sędziowie w tym uniwersum kiedykolwiek byli łagodni ;p, ale w obliczu znaczącej przewagi liczebnej musi atakować znienacka i po prostu zabijać. Zgodzę się, że jest to duży plus. To samo główny czarny charakter( chociaż to troszkę przesada, że w takiej przyszłości jej nadajnik miał zasięg mniejszy niż dzisiaj zabawkowe walkie-talkie. No ale jak rozumiem koniec filmu z wysadzonym całym budynkiem nie wchodził w grę :D)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones