film

Drukowanymi literami

Tipografic Majuscul
2020
2h 8m
5,7 149
ocen
5,7 10 1 149
Historia Mugura Călinescu, rumuńskiego nastolatka, który tworzył graffiti w proteście przeciwko reżimowi Ceausescu. Chłopiec został aresztowany, wielokrotnie przesłuchiwany i konsekwentnie niszczony, w efekcie czego ostatecznie zmarł. Zobacz pełny opis
Drukowanymi literami zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Rumunia, rok 1981. Nicolae Ceaușescu stoi na czele komunistycznej Rumunii. Dyktator pisze oficjalną wersję historii z pomocą Telewizji Narodowej. W proteście przeciwko reżimowi szesnastoletni Mugur Călinescu wyraża swoje poglądy pod postacią kolejnych graffiti pisanych kredą i drukowanymi literami. Rumuńska tajna policja (Securitate)Rumunia, rok 1981. Nicolae Ceaușescu stoi na czele komunistycznej Rumunii. Dyktator pisze oficjalną wersję historii z pomocą Telewizji Narodowej. W proteście przeciwko reżimowi szesnastoletni Mugur Călinescu wyraża swoje poglądy pod postacią kolejnych graffiti pisanych kredą i drukowanymi literami. Rumuńska tajna policja (Securitate) obserwuje jego działania i kompletuje obszerne akta. Młody chłopak zostaje aresztowany, przesłuchiwany i konsekwentne niszczony. Jego tajemniczo i szybko pogarszający się stan zdrowia ostatecznie kończy się śmiercią.

studio
HI Film Productions / Microfilm / Televiziunea Romana (TVR1)
tytuł oryg.
Tipografic Majuscul
inne tytuły
Uppercase Print Międzynarodowy
więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Licealista kontra totalitarny system. Zapis z akt służby bezpieczeństwa przeplatany propagandowymi obrazami życia w komunistycznej Rumunii, jednej z najbardziej represyjnych dyktatur w całym bloku wschodnim. Przejmujące! Filmowo świetne.

Dziwny.

ocenił(a) film na 3

Ważny, trudny i bliski nam temat - podany w ciężkostrawnej formie. Połączenie teatru z filmem dokumentalnym. Całość wyszła słabiutko jak dla mnie. Szkoda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones