PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=273584}

Drzewo życia

The Tree of Life
5,8 38 144
oceny
5,8 10 1 38144
5,9 31
ocen krytyków
Drzewo życia
powrót do forum filmu Drzewo życia

Gniot

ocenił(a) film na 2

Będzie fala hejów że się nie znam na prawdziwym kinie, ale o gustach się nie dyskutuje. Oglądałam ten film w czasie jego premiery czyli daaawno temu, ale właśnie wpadł mi że tak powiem "w ręce" i aż mnie ruszyło żeby go skomentować. Pomijając fakt, że miałam ochotę wyjść z kina po pierwszych 30 minutach to mam idealne podsumowanie tego filmu. Jeśli kojarzycie scenę z filmu "Wakacje Jasia Fasoli" gdzie Willem Dafoe siedzi w kinie na premierze własnego filmu i jako jedyny się nad nim rozpływa, to ja dokładnie tak odbieram ten film. Pierwsze co to skojarzyło mi się właśnie z tą sceną :D

ocenił(a) film na 10
daria292

Do niektórych filmów trzeba dorosnąć. 10 lat temu ..wyłączył bym go po 10 minutach. Wróć za parę lat. .... nie chciałem Cię obrazić tym.

ocenił(a) film na 5
cubasaozora

Obejrzałam zaraz po premierze, podobał mi się. Po dziesięciu latach uważam, że jest nadęty i bełkotliwy. Zdjęcia piękne, ale to taka wydmuszka, niestety.

cubasaozora

Nie dyskutowałbym z kimś kto określa Drzewo Życia jako gniot a Tytanikowi daje najwyższą notę. Oczywiście każdy ma swoje odczucia i prawo do lubienia czego chce ale umówmy się, to są dwa różne światy i poziomy wrażliwości. Ok, sam mam w ulubionych takie filmy jak Predator czy Waleczne Serce, ale nie oznacza to, że nie potrafię docenić filmów Marczewskiego, Kieślowskiego, Paula Thomasa Andersona, Wesa Andersona czy wczesnego Herzoga.

daria292

Mogłaś napisać "obejrzałam. chujowe." i nie marnować mojego cennego czasu.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
daria292

Ja kilka lat temu też bardzo się odbiłem od tego filmu. Wyłączyłem go w momencie "podróży przez kosmos", ze zmieszaniem, co ja właściwie zacząłem oglądać. I oceniłem go tutaj bodajże na 3.
Coś nie dawało mi spokoju i wróciłem do tego filmu po kilku latach. Teraz jest dla mnie arcydziełem. To taki film.

ocenił(a) film na 7
daria292

A nudne i przereklamowane Titanic i Nietykalni oceniłaś na 10. Nie dziwne, że nie spodobał ci się ten film. Za wysokie progi na twoje nogi.

daria292

ale Ci Calvera pojechał, pal się ze wstydu :D ja film wyłączyłem po ok. 30 minutach (zdecydowanie za długo), ale rozumiem, że ktoś się nad nim zachwyca, nie dla każdego jest jazda na rowerze

daria292

...mnie ten film również nie zachwycił, ale ocenianie go po 30 minutach, to trochę jak ocenianie osoby po jego awatarze. I nie do końca się zgodzę z porównaniem do roli Dafoe w "Wakacje Jasia Fasoli". Film ma swoich zwolenników i zdobył "prestiżowe" nagrody, tak więc... Sztuka dla sztuki, ale czasem tak już musi być. Zgodzę się natomiast z przedmówcami, że czasami warto wrócić do filmu po latach. Niekoniecznie to zadziała za każdym razem, ale działa często...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones