PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35952}

Duch roju

El espíritu de la colmena
7,5 2 505
ocen
7,5 10 1 2505
7,6 12
ocen krytyków
Duch roju
powrót do forum filmu Duch roju

Mistrzowskie zdjęcia, montaż, zapierająca dech w piersiach muzyka, świetna charakteryzacja. Piękne krajobrazy i tajemniczość filmu. Po prostu piękny! Tak jak piękna dziewczyna która niesamowicie nam się podoba ale nijak nie możemy znaleźć z nią wspólnego języka bo nie mamy o czym rozmawiać. Wydaje się być pusta w środku. Nie jest interesująca a mimo to podoba się nam.
Podziwiałem to wszystko w tym filmie a zarazem czekałem aż się skończy. Bo jak już nasyciłem się pięknem to znudziłem zarazem bo nie było nic więcej... i tego zabrakło żebym się zakochał.

ocenił(a) film na 7
k_rach

Pomijając że mam olbrzymią awersję do przymiotnika "nudny" gdy opisuje się film, jestem w stanie zgodzić się z komentarzem. Piękne, pełne symboli kino, ale nakręcone w bardzo dziwny sposób. Niby dużo tu metafor politycznych, a gryzą się one dziecięcą narracją. Ekspozycja w postaci oglądania "Frankensteina" zdaje się zbyt długa.
Mam kilka zastrzeżeń do całości, ale muszę przyznać: to nietuzinkowe kino. Na chwilę obecną zdecydowanie bardziej mi się podoba niż osławione "Nakarmić kruki", do którego "Ducha roju" wielu porównuje. Kiedyś muszę jeszcze wrócić do tego filmu, bo oglądając go byłem zbyt zmęczony by rozszyfrowywać przesłanie. Na razie wystawię więc taką samą ocenę jak ty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones