PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464478}

Dystrykt 9

District 9
7,1 224 684
oceny
7,1 10 1 224684
7,3 34
oceny krytyków
Dystrykt 9
powrót do forum filmu Dystrykt 9

Jak to Możliwe

ocenił(a) film na 10

Ze to arcydzieło ma tak slaba ocene

ocenił(a) film na 10
neero

inteligentny i wnikliwy film dla inteligentnych i wnikliwych ludzi... dlatego...

ocenił(a) film na 10
color1

Swieta racja

ocenił(a) film na 10
color1

Film jest jednocześnie przesiąknięty klimatem slumsów oraz wszechobecnego pyłu, lecz z drugiej strony ma cos wspanialego i pieknego zarazem co ciezko mi ująć slowami

ocenił(a) film na 8
color1

Bardzo możliwe

ocenił(a) film na 9
neero

Dokładnie! Zaskoczyła mnie ta słaba ocena. Tyle nawiązań do historii... Myślę, myślę i cały czas znajduję jakieś nowe odniesienia ;)

ocenił(a) film na 10
m_anna

Napisz jak byś mogła te odniesienia zobaczę jak ja na to patrzę i może też coś mi umknęło. Dla mnie po Interstellar najlepsze SF jakie widziałem a sporo widziałem...

neero

No i nie napisała, a też byłem bardzo ciekaw. Walczyło ze sobą kilka stron, to może być nawiązanie do którejś wojny światowej, tym bardziej, że używali już broni palnej i gazu... nic więcej nie przychodzi mi do głowy, no chyba że chodzi o piramidy egipskie, które mieli postawić kosmici...
Nie ładnie się nabijać, wiem, ale niektórzy się sami o to proszą.
Najbardziej zadziwiające jest jednak to, że film nakręcony "na luzie", gdzie kluczowe wydarzenia są nierealistyczne, zyskuje miano arcydzieła, filmu poruszającego i mądrego, z którego prawdopodobnie mielibyśmy czerpać lekcje:) Ja rozumiem, że tłem filmu jest jakaś poważna sytuacja, ale samo jego wykonanie jest na poziomie kina akcji klasy B.

ocenił(a) film na 10
neero

Piękny ,okrutny, wzruszający ,prawdziwy.Dla mnie ARCYDZIEŁO!

ocenił(a) film na 8
neero

Jak na Filmweb to jest akurat wysoka ocena, Jurassic Park z 94 ma niższą, a jest lepszym filmem.

neero

Bo oprocz przekazu trn film nie ma w sobie nic pociagajacego. Jest slaby i za 20 lat nikt nie bedzie go pamietal.

Felipesku

Te 20 lat to bardzo optymistyczna wizja;) Jakiego przekazu? Ten film to czyste kino rozrywkowe i nic więcej... nie ma innej wartości, bo jest wyraźnie odrealniony i bardzo naiwny (no i dość stronniczo przedstawia wydarzenia - ukazani są praktycznie tylko ci anty, choć była wzmianka, że są i inni). Bądźmy szczerzy, to zwykła bajka dla starszych, a niektórzy dostrzegają jakąś mądrość w tym filmie:) Wow:) Chciałoby się powiedzieć więcej, ale myślę, że wystarczy... Wow:)

neero

Ty chyba nie wiesz, co to są słabe oceny.

ocenił(a) film na 9
neero

Też wydaje mi się, że film mocno niedoceniony

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones