PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34825}

Dzieci Triady

Lat sau san taam
7,3 3 441
ocen
7,3 10 1 3441
8,2 5
ocen krytyków
Dzieci Triady
powrót do forum filmu Dzieci Triady

Główna akcja na terenie szpitala, liczne strzelaniny i zgony, ogromne ilości krwi i w to wszystko wciągnięte małe dzieci - to właśnie Dzieci Triady. Film akcji na bardzo wysokim poziomie, John Woo nieźle się postarał tworząc tą niezwykle trudno dostepną produkcję(szukałem jej ponad 3 dniz lektorem). Okazało się, ze warto było. Jak to w Nieuchwytnym Celu jak i tu zero realizmu - ale czy to ważne? Liczy się solidna akcja, a takiej w filmie Dzieci Triady było najwięcej. 8/10

ocenił(a) film na 10
AdamBayern01

Ja oceniłam 10/10 bo film bardzo mi się podobał, szczególnie rozrwałka w szpitalu. Wiesz, że w całym filmie było około 300 trupów? Normalnie masakra.

ocenił(a) film na 8
karoman4

Akcja była, i to bardzo dużo. Może film by mi się bardzo podobał, gdyby nie filmie nie grały same chińczyki. Poprostu postaci mi się myliły, kto jest dobry, kto zły, ale to nadal bardzo dobry film, gdzie daje 8/10. Jeżeli spodobała Ci się powyższa produkcja, gwarantuje Ci, że spodoba Ci się Nieuchwytny Cel z Van Dammem. Akcja tam jest powyższego rodzaju - zero realizimu :D Ale postacie się tak nie pierdzielą ;>

ocenił(a) film na 10
AdamBayern01

Ale to był ukazany Hongkong jego mafia i policja. Pan Woo chciał pewnie pokazać, że w Hongkongu potrafią się bić tak jak w Los Angeles, czy w New York City. Albo inaczej to ujm. Pan Woo chciał pewnie pokazać, że Chińczycy nie są gorsi od Amerykanów. Fajnie im to wyszło. To jest jeden z moich ulubionych filmów, choć przyznam Ci się, że obejrzałam go pierwszy raz.

ocenił(a) film na 8
karoman4

Uważam ten film za potężną, wyosażoną w dużej ilości akcji napierdalanką :D

ocenił(a) film na 10
AdamBayern01

Armagedon w chińskim wydaniu ;-)

ocenił(a) film na 8
karoman4

Oj tak :D Ale znakomicie zrealizowany, ale jednak Hard Target dużo lepszy ;)

ocenił(a) film na 10
AdamBayern01

Zawsze się zabieram za obejrzenie Nieuchwytnego celu i jakoś nie mogę się zebrać. Aj i chyba dzisiaj to obejrzę. Bo znów zapomnę i będzie lipa.

ocenił(a) film na 8
karoman4

Dawaj dzisiaj :D Jest to rewelacyjny film, w którym akcja przebija wszystkie klasyki lat 80, zwłąszcza w końcowych 20 minutach ;)

ocenił(a) film na 8
karoman4

Aa jeżeli Dzieci Triady oceniłaś na 10, to na pewno spodoba Ci się Nieuchwytny Cel ;) Jestem tego więcej niż pewny ;>

ocenił(a) film na 10
AdamBayern01

Ja też myślę, że może mi się spodobać. Ale ostateczny werdykt wydam po seansie ;-)

ocenił(a) film na 8
karoman4

Czekam na zrealizowanie go :D

ocenił(a) film na 10
AdamBayern01

Ok, ale werdykt dam rano.

ocenił(a) film na 8
karoman4

Będę czekał nawet i miesiąc :D

ocenił(a) film na 10
AdamBayern01

Tak długo to nie. Jutro Ci opisze.

ocenił(a) film na 8
karoman4

W porządku, czekam :D

ocenił(a) film na 8
AdamBayern01

Zabawny jesteś. Nieuchwytny cel nie ma startu do "Zabójcy" 1989 czy "Dzieci triady" 1992
Najlepsze filmy John Woo robił w Hong Kungu. Jego wszystkie filmy kręcone w Usa były gorsze.

ocenił(a) film na 8
returner

We słowach wstępu prosiłbym o nie obrażanie mnie publicznie, dobre? Nieuchwytny Cel to jeden z najlepszych filmów, w jakim Van Damme wziął udział. W tym filmie przynajmniej się postacie nie pierdzieliły, nie grałly same chińczyki, a to duża różnica!

ocenił(a) film na 8
AdamBayern01

Bloodsport, Lwie serce, Kickboxer czy Uniwersalny żolnierz nie nazwałbym
gorszymi od Niechwytnego celu, a wręcz przeciwnie :)
Ale fakt Nieuchwytny cel to jeden z lepszych w dorobku tego pana.
Johny Woo lepsze filmy akcji robił w Hong Kongu zwłaszcza,
a "Killer" i " Dzieci triady" to apogeum jego twórczości.
w Usa zrobił jak dla mnie tylko dwa dobre filmy akcji "Nieuchwytny cel" i " "Bez twarzy",
ale one nie są na takim poziomie jak jego najlepsze filmy robione w Hong Kongu.
Nie róbmy jaj. Taki film jak Dzieci triady to absolutna klasyka filmu ze scenami strzelanin. Ten film był inspiracją dla serii gier Max payne jak i trylogii filmowej Matrix.

ocenił(a) film na 7
AdamBayern01

Po Nie uchwytnym celu, dobrze ty się czujesz?

ocenił(a) film na 8
ApolloCreed_

Bardzo dobrze, bo to w końcu świetny film z Van Dammem w roli głównej ;)
A i Nieuchwytnym piszemy razem :)

ocenił(a) film na 7
AdamBayern01

filmy akcji z Van Damme nigdy nie były świetne - to 3 liga w kinie akcji

ocenił(a) film na 10
ApolloCreed_

To już chyba zależy od gustu.

ocenił(a) film na 7
karoman4

nie koniecznie

ocenił(a) film na 10
ApolloCreed_

Jednym podobają się jego filmy i stawiają je wysoko, innym mniej bądź w cale. To rzecz gustu, a ten jest różny, jak różni są ludzie na świecie. Chociaż jeśli chodzi o filmografię Woo, to moim zdaniem, jego rodzime produkcje są znacznie lepsze od amerykańskich. Niemniej jednak uważam, że ''Hard Target'' jest jednym z lepszych filmów Woo produkcji amerykańskiej.

ocenił(a) film na 10
AdamBayern01

Dyrektor Pang: ''Gdzie są dwaj upiorni gliniarze?''

Teresa Chang: ''W kostnicy.''

AdamBayern01

"Dzieci Triady" to jeden z najlepszych filmów w dorobku Johna Woo. Dodałbym jeszcze "Kula w łeb" oraz "Byle do jutra", ale tylko dwie pierwsze części, które reżyserował. Co do Van Damme'a to się nie zgodzę bo o wiele lepiej zagrał w "Skazanym na piekło", przynajmniej tak jest w moim odczuciu. Polecam jeden z wcześniejszych filmów Johna Woo "Ręka śmierci", dobre pojedynki i niebanalne zakończenie.

ocenił(a) film na 10
bennyhillshow

A ''The Killer'' Johna Woo jak Ci się podobał?

karoman4

Niestety jeszcze nie miałem okazji go zobaczyć, ale z pewnością na dniach obejrzę bo lubię właśnie filmy typu "Dzieci Triady" gdzie jest nontoper akcja i też ciekawa fabuła, a czytając komenty na forum "Płatnego mordercy" to ten film może być w dechę. Zauważyłem, że główną rolę gra tam Yun-Fat Chow, znany ze wcześniejszych filmów Woo "Byle do jutra" I i II. Na pewno zobaczę.

ocenił(a) film na 10
bennyhillshow

Tak, Chow Yun-Fat i John Woo, to jak papużki nierozłączki. ;-) Tyle świetnych filmów powstało ze współpracy obu panów. ''The Killer'' oglądałam i serdecznie polecam. Mocne kino akcji, mózg na ścianie.
Trzecia część ''Byle do jutra'' jest dostępna na cho mikuj, z napisami.

karoman4

Trzecia część "Byle do jutra" już tak bardzo mi się nie podobała. Owszem, jest tam dobrze poprowadzona akcja, ale bohaterowie jacyś tacy nijacy, a w poprzednich częściach byli bardziej wyraziści i grali przekonywająco, przynajmniej takie mam odczucie. A "The Killer" to na pewno sobie zobaczę tylko muszę mieć dzień wolny. Pozdro:)

ocenił(a) film na 8
bennyhillshow

Polecam Tobie również "The killer 1989" bo to jeden z dwóch najlepszych filmów Johna Woo obok Dzieci triady.
Oczywiście świetne są również jak zauważyliście Kula w łeb oraz Byle do jutra I, II.
Moim zdaniem taki Nieuchwytny cel jest sporo gorszy od tych 5 filmów i zdania nie zmienię.

ocenił(a) film na 10
returner

Od ''The Killer'', ''Dzieci Triady'', czy pierwszej części ''Byle do jutra'' na pewno jest słabszy. Ale w sumie nie ma co porównywać, bo ogólnie można stwierdzić, że te jego rodzime produkcje żywcem zjadają te amerykańskie. Nie ta liga.

ocenił(a) film na 8
karoman4

Polecam też 3 filmy akcji z Hong-Kongu nieco później nakręcone:
Kill Zone-S.P.L. 2005, Flash Point 2007, Invisible Target 2007.
A z bardziej ambitnego azjatyckiego kina np. te:
Infernal Affairs 2002, Oldboy 2003, Memories of Murder 2003,
Bittersweet life 2005, The Chaser 2008, I saw the devil 2010





ocenił(a) film na 10
returner

''Infernal Affairs'' z Andy Lau mam na oku. Resztę zobaczę, czy zobaczę. ;-)

ocenił(a) film na 8
karoman4

Moim zdaniem te filmy są znacznie lepsze niż stare filmy Johna Woo :)
Osobiście wolałbym olać filmy akcji niż interesujące i bardzo cenione thrillery czy dramaty.

ocenił(a) film na 10
returner

Jeszcze nie oglądałam, więc nie mam porównania z filmami Woo. Ale jedno co mogę powiedzieć, że uwielbiam Johna Woo i jego filmy, zwłaszcza te z Hongkongu. Dlatego szczerze mówiąc wątpię, że w moich oczach coś mogłoby przebić np. ''The Killer''.

ocenił(a) film na 10
returner

A tak jeszcze z innych filmów HK polecam przejrzeć filmografię reżysera, który się nazywa Ringo Lam: ''Full Contact'', ''Płonące miasto'', czy seria ''Prison on fire''.

ocenił(a) film na 8
karoman4

Wiesz, ja gustuje raczej w ambitnym i artystycznym kinie, a nie typowo rozrywkowym.
Taki już ze mnie koneser dobrego smaku.
Z azjatyckich reżyserów najwyżej cenię twórczość z Akiry Kurosawy, Kobayashiego, Mizoguchiego,
a z nowszej fali Yimou Zhanga, Kar-Wai Wonga, Takeshi Kitano, Takashi Miike, Ki-duk Kim,
Park Chan Wook, Joon-ho Bong, Jin Woon Kim.
Można powiedzieć więc, że z filmów z Azji tylko oglądam filmy z Chin, Korei i Japonii :)





ocenił(a) film na 10
returner

''Wiesz, ja gustuje raczej w ambitnym i artystycznym kinie, a nie typowo rozrywkowym.'' <--- Ja lubię oglądać jedne, jak i drugie filmy. Nie można być ograniczonym do jednego gatunku, czy rodzaju filmów. Trzeba poszerzać horyzonty - jak to mówią. Nie gardzę ani ambitnym ani rozrywkowym kinem. Wszystko jest dla ludzi.

ocenił(a) film na 8
karoman4

Nie zrozumialeś/aś. Ja oglądam każdy gatunek filmowy, absolutnie każdy,
bo w każdym dla mnie są perełki i wiele filmów godnych obejrzenia, ale wyraziłem opinię,
że gustuje od co najmniej dekady w kinie ambitnym, a nie rozrywkowym :)

ocenił(a) film na 10
returner

Zrozumiałam o co chodziło i właśnie odniosłam się do tego, pisząc, że ja też lubię kino ambitne, ale czasem człowiek potrzebuje rozrywki.

ocenił(a) film na 8
karoman4

Pewnie, że tak. Jakbym oglądał same filmy Tarkowskiego, Bergmana czy Felliniego itp to
prędzej czy później i tak przychodzi ochota na kino lżejsze :)

karoman4

Przyjmij moje zaproszenie Karoman :)

ocenił(a) film na 10
mativandamme

A wysyłałeś mi?

karoman4

Tak.

ocenił(a) film na 10
mativandamme

Nie mam żadnego zaproszenia od Ciebie.

karoman4

wysłałem ci jeszcze raz.

ocenił(a) film na 9
AdamBayern01

Dla mnie - "Nieuchwytny cel" nie umywa się do "Dzieci Triady".

AdamBayern01

'Nieuchwytny cel' to nieoglądalna kupa. Nie porównuj tandetnego i niemiłosiernie głupiego B-klasowca z kiepskim Van Damme'm do przemyślanej, widowiskowej i przede wszystkim zrealizowanej z niezwykłym rozmachem akcji.

ocenił(a) film na 8
Hayes

Wszystko zależy od gustu, Tobie nie musi się ten film podobać, ani nie musisz komentować mojej wypowiedzi. Dla mnie był arcydziełem i z pewnością jeszcze nie raz do niego powrócę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones