PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=184439}

Dzieci z Leningradzkiego

The Children of Leningradsky
7,7 16 697
ocen
7,7 10 1 16697
7,4 7
ocen krytyków
Dzieci z Leningradzkiego
powrót do forum filmu Dzieci z Leningradzkiego

1/10 strata czasu

użytkownik usunięty

Po tym jak to obejrzałem, zastanawia mnie tylko jedno:

Co Polacy chcieli osiągnąć jadąc do Rosji i pokazując ich biedotę.

Chcieli ich jeszcze bardziej ośmieszyć i pokazać, że są "głupimi ruskami" niedbającymi nawet o dzieci?

Jeśli ktoś umie mi to wytłumaczyć to byłbym wdzięczny.

Swoją drogą w Polsce nie jest lepiej, a o tym filmu nie nakręcili : /

ocenił(a) film na 10

Obejrzyj go jeszcze raz, a potem drugi i trzeci, jak do Ciebie nadal nic nie dotrze no to trudno, pustaki też muszą żyć na świecie.

użytkownik usunięty
Tymek_8

A jak Ci powiem tak wieśniaku:

Przeczytaj moją wypowiedź (tę wyżej) jeszcze raz, a potem drugi i trzeci, jak do Ciebie nadal nic nie dotrze no to trudno, analfabeci też muszą żyć na świecie.

Gdzie napisałem, że nie dotarła do mnie biedota dzieci!!
Nie rozumiałem tylko czemu polacy pokazali ruskie dzieci, a nie polskie, które tak samo żyją na dworcach?

Weź kup se elementarz i naucz się go, bo jak czytać nie umiesz to nie strzelaj w ciemno odpowiedzi nie na temat :/

ocenił(a) film na 10

Choć by dlatego że Rosjanie nie chcą zwracać uwagi na ten problem. U nas są różne organizacje itd. natomiast tam te dzieciaki nie mogą liczyć na żadną pomoc. Poza tym u nas problem jest liczony w setkach tam w milionach jest jakaś różnica, co? Poza tym nie ważne cy to Laos, Bośnia, Polska czy Rosja, ważne że cierpi człowiek, dziecko któremu trzeba pomagać.

użytkownik usunięty
Tymek_8

i?
No ja bym sie kłócił czy Polacy aż tak zwracają uwage na te dzieci:P Gdyby zwracali to by o nich nakręcili film, żeby pokazać, że to POLSKIE dzieci. A tak se większość Polaków myśli oglądając ten film: "Huh, dobrze że to ruskie, a nie polskie", i twórcy tego filmu w żaden sposób nie pomogli nikomu:/ (chodzi mi o naród, nam nie pokazali że u nas też bieda, a Rosjanom pokazali to co już wiedzieli):/
Dlatego uważam, że wzięcie na celownik rosyjskich dzieci to chybiony pomysł i przez to film mi sie nie podobał.
Chyba mam prawo mieć własne (i uzasadnione!) zdanie na ten temat?

ocenił(a) film na 9

Czyli gdyby nakręcili go Rosjanie to byłby dobry? Żenada...

użytkownik usunięty
gumol

"Żenada"? bo co? Polacy nie mają odwagi kręcić filmów o polskich dzieciach żyjących na dworcach?
Żedna to była twoja wypowiedź, bez argumentów :/

ocenił(a) film na 9

Moim argumentem było, to, że nie ocenia się filmu z perspektywy kraju w którym został wyprodukowany. A z twojej wypowiedzi wynika, że gdyby ten film był o dzieciach z dworca w Polsce (co akurat u nas nie jest problemem jak w Rosji) to byłby już dobry. Krzywda ludzka nie zna granic. Więc jeżeli Rosjanie nie nagłaśniają tego problemu to może my powinniśmy

użytkownik usunięty

Z pewnością nie chcieli ich ośmieszyć tylko pokazać jak żyją dzieci, które nie mają domu. Jeśli ten dokument jest dla ciebie za trudny do zrozumienia to się nie wypowiadaj, bo widać nie umiesz trafnie ocenić filmu.

Ośmieszyć? Pokazują to co jest na świecie. To tak samo dokument o Imperium Majów mogą nakręcać tylko Majowie, bo to ich naród i to tylko oni mogą pokazać co się działo u nich. No człowieku co Ty wiesz o dokumentach ;/ Lepiej nie oglądaj i nie oceniaj, bo psujesz oceny wspaniałych filmów/dokumentów.

butryk_2

Zapomniałem napisać:
Ty lepiej patrz na wykonanie itp. a nie na to kto zrobił dokument lub gdzie.

ocenił(a) film na 10

No tak lepiej powiedzieć że to strata czasu i udać że nie ma tematu. Bo lepiej nie zauważać problemu o którym mowa w filmie. Lepiej włączyć sobie jakąś żałosną komedię.

ocenił(a) film na 9

Głosy oburzenia są noramlne gdy Rosjanie mieszkający w Polse lub Polacy pochodzenia rosyjskiego dochodzą do głosu. Juz się z tym spotkalem. Trudno oczekiwać od tej społeczności obiektywnego spojrzenia na problemy, które mają miejsce w ich kraju. Dla nich Czeczenii to terroryści, a o II wojnie św. wiedzą tylko tyle że skończyła się w 45 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones