PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=641767}
7,5 1 276
ocen
7,5 10 1 1276
Dziewczęta z Auschwitz
powrót do forum filmu Dziewczęta z Auschwitz

Bardzo ciekawy i polecam wszystkim tylko zastanawiam się jakim cudem te kobiety przeżyły ?

ocenił(a) film na 9
JasonV

tez właśnie obejrzałam, mojej rodziny ta tragedia nie dotknęła, ale jestem pełna podziwu i szacunku dla nich. ja bym nie dała rady.

ocenił(a) film na 9
JasonV

Bardzo dobry reportaż, ciekawa tematyka, dobra kompozycja. Co do treści i bohaterek występujących w reportażu: przeogromny szacunek i wielkie współczucie: te kobiety traciły swoje dzieci, ponieważ wygłodzone nie miały szansy przeżyć, te dzieci umierały roztrzaskiwane o mur przez SS. Ból kobiet po stracie dziecka był ogromny, a świadomość tego, że prawdopodobnie nigdy nie będą matkami, z powodu podawanych środków hamujących menstruację i wycieńczenia organizmu - nie do zniesienia. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że przeczytałam kilkadziesiąt książek na temat obozów koncentracyjnych od świadectw autobiograficznych, przez literaturą faktu aż do obszernych rozpraw naukowych. Jednak oglądając ludzi, którzy wciąż mają w pamięci wychudzone kobiety, nie podobne do ludzi oraz tych którzy wciąż czują zapach palonych w krematorium ciał, myślę, że film dokumentalny jest bardzo cennym dokumentem, słowa pisane, każdy interpretuje tak jak chce, a emocje wypisane na twarzy ludzi, nie pozwolą nam przymknąć oczu na to co chcielibyśmy ominąć.

ocenił(a) film na 8
JasonV

Również jestem po seansie i chyba nie zasnę tej nocy. To co się tam działo przechodzi ludzkie pojęcie, jakim trzeba być wyzutym z człowieczeństwa potworem żeby wpaść na taki pomysł i kim, a raczej czym, trzeba być żeby coś takiego stworzyć. Jakim ciemnym ludem trzeba być aby iść za kimś takim jak Hitler, dobrowolnie iść na rzeź i oddawać na wojnę własne dzieci (Hitlerjugend), wiem że Niemcy byli pogrążeni w kryzysie, ale to ich z niczego nie tłumaczy. Wiecie co jest najgorsze? Że dzisiaj w Niemczech dzieci nawet nie wiedzą co to są obozy koncentracyjne no a "Hitler był przecież Austriakiem", i jeszcze Ci ludzie którzy bezczelnie potrafią upominać się o "swój" majątek. Wiem, myślicie pewnie że przemawia przeze mnie nienawiść, ale w głowie mi się nie mieści jak można zrobić coś takiego drugiemu człowiekowi, w imię czego? Jakiegoś psychopatycznego przywódcy? A może czystości rasy? Smutne jest to, że starsi Niemcy nie poczuwają się do odpowiedzialności a młodzi to ignoranci.
Mam ogromny szacunek do tych, którzy przeżyli koszmar obozu, Ci ludzie wiedzą co to piekło a pomimo to potrafili zachować swoją godność, nie wszyscy ale nikt nie wie jak zachowałby się w takich warunkach.

ocenił(a) film na 8
biedroneczka_90_8

Myślę, że nie wszyscy Niemcy są tacy, jak to przedstawiasz, ale rozumiem, że pewnie pisałaś pod wpływem emocji. Polecam bardzo dobry polski film Bumerang z 66 roku, który mówi właśnie o tematyce tej ciągle wiszącej niechęci między naszymi narodami - polskim i niemieckim.
A z własnej wiedzy - słyszałam, że wielu młodych Niemców ma właśnie taki wojenny kompleks, boją się czegokolwiek powiedzieć, by nie zostać posądzeni o nazizm i mają nieuzasadnione poczucie winy, jakby odziedziczone. Nie wiem na ile to prawda, chyba czytałam jakiś artykuł na ten temat.
Sam dokument oczywiście świetny, i cieszę się, że ktoś poruszył tematykę kobiet w obozie z całkowicie kobiecej strony.

ocenił(a) film na 8
kee0311

Masz rację pisałam pod wpływem emocji, ale ten temat zawsze wywołuje u mnie taki stan. Owszem na pewno nie wszyscy Niemcy są tacy jak ich przedstawiłam, ale niestety większość z którymi miałam styczność tak właśnie przedstawia sprawę. Czasami wydaje mi się, że ten "kompleks wojenny" wynika z braku wiedzy a nie strachu.
Dokument oczywiście bardzo dobry, pełny emocji, prawdziwych emocji. Byłam kiedyś w Auschwitz, ale nie oglądałam filmów, które tam puszczają i nie żałuje bo gdym zobaczyła więcej niż w tym dokumencie chyba bym niewytrzymała i komuś krzywdę zrobiła.

JasonV

Dzisiaj świat ma taką wiedzę, że to nie Niemcy byli agresorem w czasie II WŚ .. Niemcy byli ofiarą a to źli Polacy wespół z Nazistami (którzy de facto posługiwali się językiem nazistowskim) siali spustoszenie w całej Europie a najbardziej w Polsce, gdzie były oczywiście "polskie obozy koncentracyjne" ..

Niemcy już pod koniec lat 50-tych zainwestowali bardzo duże środki na fachowców public realtions, którzy mieli za zadanie ocieplić wizerunek Niemiec i tak znaleźli "kozła ofiarnego" w postaci naszego kraju .. ostatnio widziałem jedną ankietę przeprowadzaną w USA nt. przerażających ludobójstw w historii - na 8 miejscu znalazło się wysiedlenie Niemców z dzisiejszych naszych Ziem Zachodnich .. tak więc widać, że środki jakie przeznaczyli na ten cel nie zostały zmarnowane .. nasze "elyty" zarówno te z II jak i III RP nie dbają o nasz wizerunek, o prawdę historyczną na arenie międzynarodowej - "Zostawcie historię historykom" - i tak bohaterowie z NSZ, AK, WiN, ZWZ są przez mędrców z Czerskiej nazywani faszystami, kolaborantami itd. a "los lemingos" bezgranicznie wierzy w te brednie .. dlatego wcale się nie dziwie Niemcom widząc co się w Polsce dzieje .. wczoraj mieliśmy 31 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego a większość młodzieży nie ma zielonego pojęcia o co chodzi .. Jaruzelskiego kojarzą jedynie z pudełka z gadającymi głowami bo widzieli w codziennej propagandówce jak był przyjmowany z honorami przez Bronisława Komorowskiego na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego .. dążę do tego, że poziom edukacji mamy coraz gorszy (gimnazja to wymysł debilny), młodzież nie zna historii najnowszej i to jest główny problem .. bo jak mawiał Józef Piłsudski: "Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium." i do tego dąży obecny świat, który w większości jest zlaicyzowany przez ojców lewackiej kontrkultury .. Polska niestety brnie w tym samym kierunku ..

ocenił(a) film na 8
JasonV

Ja dzisiaj oglądałem na TVP Historia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones