PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=796891}

Dziewczyna we mgle

La ragazza nella nebbia
6,9 37 266
ocen
6,9 10 1 37266
5,9 14
ocen krytyków
Dziewczyna we mgle
powrót do forum filmu Dziewczyna we mgle

Film miał zadatek na arcydzieła takie jak "Miasteczko Twin Peaks", "Labirynt",czy film z nieco innego gatunku, ale także dość duszny i o małej społeczności i drzemiącym gdzieś złu - "Dogville" Larsa von Triera... Niestety, troszkę chaotycznie zostało to poprowadzone... MIało być na zasadzie "Nic nie jest tym, czym się wydaje" oraz "Potencjalnie wszyscy są podejrzani" (jak np. w szkole kryminału Agathy Christie)... Tymczasem nie wiemy tak naprawdę wokół kogo reżyser najbardziej chciał skupić uwagę i uczynić motorem ciężaru i duszności tego fajnego przecież, klimatu. Nie wiedziałam jako widz, czy chodzi o jakieś zaszłości Vogela, czy to profesor jest tą "ciemną stroną mocy", czy tez może jeszcze o coś innego. Niestety za dużo uwagi reżyser poświęcił postaci Vogela, który miał być ikoniczną postacią detektywa, ale to moim zdaniem nie wyszło...:-/ Mało tutaj tytułowej bohaterki... Niby jest jakieś tam śledztwo, ale wszystko wraca do punktu wyjścia, czyli do jakichś narcyzmów Vogela i robi się z tego taka trochę pseudopsychologiczna papka i wydmuszka... Chaotycznie jest także poprowadzona ta chronologia zdarzeń, czasem się gubiłam co było kiedy itp. Byc może to kwestia lepszego skupienia.

ocenił(a) film na 8
malgorzataprusaczyk

Ale przecież Vogel jest tu centralną postacią, a zabójstwa, to naśladowcze i te sprzed 30 lat, są tylko tłem, skrzętnie odsłanianym przez reżysera. Chronologia zdarzeń - również typowy zabieg, aby nie dało się łatwo czytać tego filmu. Choć i tak jest o niebo prościej niż u mistrza Lyncha np. w "Mulholland Drive".

ocenił(a) film na 5
malgorzataprusaczyk

Do Twin Peaks mu daleko. Zgadzam się - klimat mglistego miasteczka zapowiadał się nieźle, ale wszystko zabiła rozwleczona akcja. Film jak dla mnie mdły i dusiłam się przy oglądaniu, jak te ryby z gabinetu psychiatry. Postać głównego aktora też im jakoś nie wyszła.. Zupełnie nie po drodze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones