PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=374034}

Dziewczyna z sąsiedztwa

The Girl Next Door
7,0 27 794
oceny
7,0 10 1 27794
4,7 3
oceny krytyków
Dziewczyna z sąsiedztwa
powrót do forum filmu Dziewczyna z sąsiedztwa

Wstrząsający

ocenił(a) film na 6

Wstrząsający film. Ale odnośnie historii, na kanwie której powstał film, to zadaję sobie następujące pytania: jak to możliwe, że ojciec bohaterki nie sprawdził, w jakich warunkach żyje? Dlaczego nikt nie zareagował? Z artykułów na temat tej sprawy dowiedziałam się, że pewna rodzina, zainteresowana zatrudnieniem pani Baniszewski jako opiekunki, złożyła wizytę w jej domu, gdzie była świadkiem maltretowania Sylvii. Mimo tego nie zareagowano w żaden sposób. Jedna z córek sąsiadów opowiadała swojej mamie o znęcaniu się nad dziewczyną, ale kobieta również nie widziała w tym nic złego. Żaden z gości nie widział nic złego w biciu pasem na oczach wszystkich nastolatki i nikt nie zainteresował się jej coraz bardziej widocznymi sińcami. Dziwna była interwencja opieki społecznej - pracownica po rozmowie z Baniszewski odnotowała tylko, że u niej była i nic więcej nie może zrobić. Nikt, kompletnie nikt nie zadał sobie trudu odszukania dziewczyny, mimo że opieka społeczna miała informacje o fatalnym stanie Sylvii. No i najbardziej szokujące jest to, że ten potwór za wyrafinowane morderstwo dostał tylko 20 lat więzienia.

Szokująca znieczulica i oportunizm społeczeństwa. I szokujący werdykt wymiaru sprawiedliwości.

Dagmara_80

skazał na taka sama śmierć co przechodziła ofiara.

Dagmara_80

Oglądając ten film miałem chęć wejść tam i zrobić porządek zwłaszcza z matką.

Dagmara_80

co do filmu nie wiem co by było gdyby nie Devid.gdydy jeszcze żyła. jakie następne tortury? co tym razem psychiczna matka by wymyśliła? kazała pociąć? zgwałcić po okaleczeniu łechtaczki? traktowali jak lalkę

Dagmara_80

A co do Devida wkurzało mnie to że przychodził tam wiedząc co jest grane nikomu o tym nie mówiąc .że zbyt późno zareagował.cofnęło go jak zobaczył gwałt.próbował uciec jak ta stuknięta chciała ja okaleczyć w miejscu intymnym. z początku czuł niepokój,ale i fascynacje nagim ciałem Meg. dziwi mnie że już jak ją rozebrali (co dla tej dziewczyny było przykrym doświadczeniem) od razu o tym komuś nie powiedział. komukolwiek.

Dagmara_80

a co do prawdziwej historii ta dziewczyna była wrzucana do wrzątku,następnie do soli. to już jest wystarczająco chore.

Dagmara_80

najgorsze że ta nie winna dziewczyna była świadoma że każdy ich chory pomysł był realizowany bez emocji i litości nad nią

Dagmara_80

jak kobieta może patrzeć na gwałt dziewczyny.okaleczyć ważny dla kobiet narząd jakim jest łechtaczka.musiała być zdrowo stuknięta. zależało jej na najgorszym cierpieniu. chyba zdawała sobie sprawę że gwałt i okaleczenie miejsca intymnego.najbardziej boli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones