PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105891}

Dzikie anioły

The Wild Angels
5,7 381
ocen
5,7 10 1 381
5,8 4
oceny krytyków
Dzikie anioły
powrót do forum filmu Dzikie anioły

Film szokuje realizmem. W czasach, kiedy filmy trąciły sztucznością, poprawnością etc. Roger Corman wypuścił film, który wstrząsa w 2011 roku. Owi harleyowcy, głosząc takie piękne i pożyteczne hasła jak 'to be free, get loaded, and have a party!', demolują kaplicę, i urządzają taki melanż, że większość dzisiejszych młodych nie widziało.
Naprawdę zajebisty film, chamski i ostry jak cholera, profanuje wszelkie wartości, no, może poza przyjaźnią i braterstwem (które reprezentuje tylko Blues).
Świetna muzyka i maszyny.
Polecam fanom kina drogi, hippisów i warczących motocykli.

Bruce_Lee

Gdzie mogę znależć txt do tego filmu bo trafiam tylko wersję angielską?

ocenił(a) film na 9
santafe85

Właśnie dupa. Musiałem oglądać bez napisów. Zapewniam Cię jednak, że bohaterowie porozumiewają się językiem chamoty, co nie jest trudne do zrozumienia :) Poza tym, film jest tak obrazowy, że nie wymaga specjalnego skupienia się na dialogach.

Bruce_Lee

Szkoda,To znaczy że nie leciał w polskich kinach.Szkoda że nikt tego nie przetłumaczył.

ocenił(a) film na 9
santafe85

To czy przetłumaczyli czy nie to akurat mi wisi :) po angielsku wystarczy. Niemniej jednak, film jest naprawdę godny uwagi. Genialny klimat, muzyka, ujęcia, montaż, akcja, fabuła... realizm. Arcydzieło.

Bruce_Lee

"Genialny klimat, muzyka, ujęcia, montaż, akcja, fabuła... realizm. Arcydzieło"

O żesz... Nawet nie wiem co powiedziec. Chłopie, stuknij sie w głowe...

Bruce_Lee

Film szokuje, ale na pewno nie realizmem. Prezentuje poziom, tak zenujacy jak musicallowe komedie z Elvisem...

Poza tym jakie piekne hasła? Jacy hippisi i film drogi?? Toz to przeciez film o quasinazistach z mózgami wielkości ziaren fasoli.
Takich jednokomórkowych redneckach w skórach, którzy jedyne hasła jakie głoszą, to "we wanna have fun" - przy czym ten fun to nie koncerty Hendrixa w plenerze, a gwałty (nawet na swoich), orgie, cpanie i rozpierducha . Nie wiem jak mozna z tego kiepskiego exploitation movie (aktorstwo gorsze niz w tearzyku szkolnym, scenariusz okropny - dziwie sie, ze Bogdanovich chciał sie pod nim podpisac, bo tak naprawde to tylko go poprawiał, a nie stworzył), wyczytac jakies banały o kontrukultrze, jakie ty dostrzegłes. Film ma swoje momenty (pierwsza scena z dzieckiem, upiorny kondukt załobny), ale na pewno nie sa nimi apoteoza braterstwa, czy romantyzm kina drogi.
Ty naprawde polecasz ten film fanom pieknych haseł, hippisów i filmów drogi? Ale naprawde?

ocenił(a) film na 9
sever

Chlopie piszac piekne hasla ironizowalem... Oczywiste ze to co ci ludzie wyznaja nie ma w sobie nic pozytecznego.. Po prostu film o chamach i bandytach, jednak dobrze nakrecony i realistyczny. Ogladajac Milczenie owiec tez oceniasz film pod katem podejscia do zycia psychopatow czy po prostu ogladasz film o psychopatach i ich czynach...?

Bruce_Lee

"dobrze nakrecony i realistyczny."

Powtórze, to co wczesniej, bo mi rece opadły: stuknij sie w głowke, najlepiej kilka razy.

ocenił(a) film na 9
sever

Jak masz w ten sposob wjezdzac to wypie**j. To, jak ktos ocenia film to jego sprawa, sam sie stuknij.

ocenił(a) film na 6
Bruce_Lee

Warto dodać, że "Dzikie Anioły" wpisują się w ogólnoamerykańską paranoję przed "najazdem barbarzyńców" na motocyklach [vide aktualne Nocne Wilki ;) ], którą amerykańska prasa rozpętała w połowie lat sześćdziesiątych a kino sprytnie podchwyciło. Policjanci ich nienawidzili, podatnicy się ich bali a chuderlawi studenci i beatnicy podziwiali - zresztą bez wzajemności. Film mocno się już zestarzał, ale ciągle miło zobaczyć coś niegrzecznego w czasach, kiedy filmy wygładza się dla uzyskania bardziej dochodowej kategorii wiekowej. Z kinem drogi i hippiesami trochę przestrzeliłeś, ale to i tak blednie w porównaniu z buractwem panoszącym się na tym serwisie.

ocenił(a) film na 9
duraq

Pisalem pod wplywem wrazen, z mniejszym zapasem doswiadczenia filmowego - zreszta sam widzisz ile to lat temu bylo:) niemniej jednak film zrobil na mnie spore wrazenie, zaskoczyl mnie przede wszystkim brutalizm, nietypowy dla brudnych juz, choc nadal cenzurowanych, lat 60-tych. Z tym buractwem trafnie okresliles, czasem az odechciewa sie tu pisac cokolwiek widzac odzew co niektorych ludzi :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones