film

Dzikie kwiaty

Kytice
2000
1h 21m
7,5 1 319
ocen
7,5 10 1 1319
Siedem baśniowych opowieści z pogranicza jawy i snu, których źródłem są słowiańskie legendy oraz pogańskie przesądy.  Zobacz pełny opis
Dzikie kwiaty zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Czeski Lew
Film zdobył 4 nagrody Czeski Lew, inną nagrodę oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Ten filmowy poemat składa się z siedmiu pełnych napięcia historyjek, które mogły zdarzyć się gdziekolwiek i kiedykolwiek. Opowiadają o ludzkich miłościach, namiętnościach, nieszczęściach i obsesjach, które od stuleci pozostają wciąż takie same. Ten filmowy ?bukiet? rozkwita w rytmie pór roku, który współtworzą kolory, dekoracje iTen filmowy poemat składa się z siedmiu pełnych napięcia historyjek, które mogły zdarzyć się gdziekolwiek i kiedykolwiek. Opowiadają o ludzkich miłościach, namiętnościach, nieszczęściach i obsesjach, które od stuleci pozostają wciąż takie same. Ten filmowy ?bukiet? rozkwita w rytmie pór roku, który współtworzą kolory, dekoracje i kostiumy: otwiera go zieleń wiosny, zamyka spowita błękitem zima. To film, którego nie opuszcza aura niezwykłości i magii, gdzie aktorzy zamieniają się w postacie z horroru, a swojskie lasy w puszcze pełne tajemnic i niebezpieczeństw. Książka K.J. Erbena, według której powstał ten film, zaliczana jest do klasyki czeskiej literatury oraz kanonu lektur obowiązkowych we wszystkich szkołach.

studio
Ceská Televize / J&J Jakubisko Film
tytuł oryg.
Kytice
inne tytuły
Wild Flowers Miedzynarodowe
więcej
Autor plakatu Juraj Jakubisko, otrzymal nagrode za najlepszy plakat 2001 na Czeskich Lwach.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

nasi Tfórcy przez wielkie Tf'u nie potrafią nakręcić czegoś takiego??? Przecież baśnie słowiańskie - staropolskie, starorosyjskie, czeskie, są jednymi z najpiękniejszych, "mrocznych" opowiadań i legend...

jak można zdobyć ten film ? Lub gdzie można go obejrzeć ?

ten film nazwałbym małym arcydziełem... Jest bardzo artystyczny i jedyny w swoim rodzaju. Dosłownośc i realizm połaczony z basniową esetyką. .. polecam serdecznie, ciesze sie ze znalazlem tutaj podobne opinie. Myslę zresztą ze takie obrazy ogladaja ludzie z ambicjami:)
poz/drawiam:)

Wybitny!

ocenił(a) film na 9

Fantastyczny. Niektóre 'opowiadania' zrobione z większym rozmachem, niektóre z mniejszym, ale ogólne wrażenie niesamowite. Ciesze sie, że w końcu ktoś wziął się za realizacje 'tych' tematów! Zdjęcia, muzyka, klimat... wszystko na plus. Pozycja obowiązkowa.

Dzikie Kwiaty

ocenił(a) film na 9

Film jest zbiorem kilku opowiadań, których kanwę stanowia starosłowiańskie baśnie i podania.
Przepięknie, klimatycznie, nastrojowo, baśniowo. Ubrane to wszystko w relaksacyjną wręcz nutkę.
Polecam koneserom piekna:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones