PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=395175}

Echo

The Echo
5,7 3 878
ocen
5,7 10 1 3878
Echo
powrót do forum filmu Echo

Co z wami ludzie?!

ocenił(a) film na 9

5,7? Jakim cudem tak dobry film może mieć tak niską ocenę. Zawierał wszystko czego
potrzebuje dobry horror - Momentami straszny, muzyka nadająca klimatu itd. Nie rozumiem
dlaczego ludzie oceniają go tak nisko, bo film jest naprawdę znakomity. Polecam, 9/10 (ze względu na to, że większość ostatnich horrorów opiera się na jakimś psycholu z siekierą, a ten film potrafił przestraszyć i zaciekawić)

ocenił(a) film na 8
Witak

zgadzam się, o mały włos, a nie obejrzałabym filmu właśnie przez tę niską ocenę. skusiły mnie jednak wasze recenzje i nie żałuję - nie raz miałam ochotę schować się za kanapę podczas oglądania;)

ocenił(a) film na 7
seszka

Ja też oglądałem ten film i uważam że jest naprawdę świetny, jest czego się bać, czego w wielu horrorach brakuje... Ludzie na tej stronie maja dość krytycznie oceniają filmy często ich nie oglądając... Od początku trzyma w napięciu, ogólnie bardzo dobry:)

Witak

Mi też się podobał, miał fajny klimat, oglądałam go z dużym zainteresowaniem

8/10

Witak

ja ogladalem go dzis w nocy, nie nastawialem sie na nic wielkiego, ot tak popatrzec zeby zmeczyc oczy i zasnac, nie udalo sie, film zaskakujaco bardzo dobry, polecam

użytkownik usunięty
robert_kilinski

Mnie tez się film podobał a opinie ludzi są różne i raczej sie nimi nie kieruję bo i gusty są różne.

ocenił(a) film na 8
Witak

Mnie również film przypadł do gustu. Moim zdaniem nie był ani nudny, ani przewidywalny. Jedyne, co mnie boli, to mój pusty łeb, bo nie do końca tenże film zrozumiałem. Czy wszyscy, którzy znajdowali się w budynku, widzieli tę patologiczną rodzinkę (zarządca twierdził wręcz przeciwnie)? I dlaczego ta dziewczyna pod koniec schowała się do garderoby (patrzyła się przez wizjer i widziała jak kobieta tłukła tego złego, więc nie bardzo wiem, czego mogła się aż tak wystraszyć)?

ocenił(a) film na 8
Witak

Zaryzykowałam i obejrzałam pomimo dość słabej oceny i mile się zaskoczyłam. Film trzyma w napięciu, w kilku momentach naprawdę się bałam. Moim zdaniem bardzo dobry. 8/10 :)

ocenił(a) film na 6
Witak

Każdy ma inny gust, charakter i każdy czego innego szuka w filmach. Ja np. ani przez chwilę się nie bałam, choć oglądałam nocą i w samotności. Film zaskoczył mnie jedynie w jednej chwili, kiedy to okazało się, że cała rodzina od lat nie żyje, a wszystko czego doświadcza główny bohater, spowodowane jest szukającymi zemsty duszami. Niestety od tamtej chwili film był bardzo przewidywalny. Gra aktorska nie powaliła mnie na kolana, ale znowu nie była jakąś tragedią. Wiem, że moja ocena 6/10 może wydawać się komuś, kogo film ten oczarował, nazbyt surowa, choć ja nie znalazłam tam tego "czegoś" co przyciąga moją uwagę w filmach gatunku horror (które mimochodem uwielbiam). Nie jest to pierwszy film, gdzie cierpiące dusze szukają zemsty, po tym co im się przytrafiło w życiu. Nie pierwszy, w którym oczywistością było, że skończy się Happy endem. Ocena 6/10, tylko ze względu na przekaz. Jest on naprawdę na czasie. W dzisiejszych czasach, kiedy sąsiedzi udają głuchych na wołania o pomoc ludzi, którzy cierpią w "zaciszu" domowym, co niejednokrotnie kończy się tragedią, tak jak w przypadku tej rodziny. Myślę, że warto film zobaczyć nawet tylko po to, by przez chwilę zastanowić się nad tym, czy w naszej okolicy nie ma kogoś kto znalazł się w złej sytuacji, komu możemy pomóc, bądź byśmy na przyszłość pamiętali, że pomoc oraz interwencja ze strony osób trzecich może być zbawienna.

CircusDoll

brawo, spojleruj dalej

ocenił(a) film na 6
another_girl1

Cholera, teraz widzę co napisałam. Nie pomyślałam, że mogą tu wejść osoby przed obejrzeniem filmu. Edytowałabym wypowiedź gdybym mogła. :/

ocenił(a) film na 9
CircusDoll

Wiele horrorów/thrillerów oglądałem, ale muszę przyznać, że ten zrobił na mnie wrażenie, Nie jest to może nadzwyczaj straszny film ale klimat tego starego budynku naprawdę robi wrażenie.

CircusDoll

super,dzięki....cały element zaskoczenia poszedł w diabły i teraz już nie ma sensu go oglądać,wystarczyło drugie zdanie twojego posta....

ocenił(a) film na 7
CircusDoll

CircusDoll ;-) Nie przejmuj się, że spojlerowałaś, bo jednak nie do końca zrozumiałaś ten film. Zaliczenie go do gatunku horroru, to zupełny przypadek.. Jest to świetny film i mogłabym go porównać do Szóstego zmysłu. Zawiera w sobie wiele niespodzianek dla wysmakowanego widza. Historia, ta pozorna historia, która się toczy w filmie i każe nam myśleć, że mamy do czynienia ze zmarłymi, to tylko przykrywka. Gra wspomnień,traumy głównego bohatera. Film dotyka tematu przemocy w rodzinie, sąsiadów ,którzy nie reagują i wpływu jaki to wszystko wywiera na głównym bohaterze, którego matka na wieść, że syn opuszcza zakład karny, woli się zabić niż znów być ofiarą przemocy, gdy syn traci panowanie nad sobą. Moja Droga, CircusDoll :-)..poznajemy delikatnego,zdawałoby się człowieka lecz tak naprawdę jest jak Dr Jekyll i Mr Hyde, zmienia się w potwora. Nasz cichy, wrażliwy bohater, słyszący głosy zza ściany jest naszym cichym potworem. Będąc dzieckiem widział to co jawi się nam jako kontakt z duszami.. Gdyby wtedy ktoś zareagował, pokazał małemu chłopcu, że tak nie można, że nie wolno się zgadzać, może nie wyrósłby na potwora (finałowa scena "zemsty" sąsiadki) i jego matka, dziewczyna, każdy, widziałby w nim takiego bohatera jakim po resocjalizacji (he he trochę naciągane) chciałby być..Lecz tak się nie stało... Nawet brak aktorskich umiejętności nie przeszkadza w tym prawdziwym horrorze..wręcz działa na jego korzyść, bo to jakby horror z sąsiedztwa ;-) Pozdrawiam.

CircusDoll

tak, bo komentarze czytają tylko ludzie którzy chcą obsmarować firm i zamierzają dodać swoje dwa grosze ale pierw przeczytają co pisali inni żeby się nie powtarzać oraz ich opozycja żeby bronić jak lwy. Wogle forum filmowe to nic więcej niż arena walki dobra ze złem. W imieniu wszystkich zabłakanych dusz które jakimś cudem trafiły tu żeby zapoznać się z opiniami innych przed obojrzeniem mówię ci: dziękuję za spojler!!! Już lece go obejrzeć skoro wiem jak się kończy... A twoja wymówka że nie pomyślałaś że mogą tu wchodzić ludzie przed obejrzeniem filmu jest tak głupia że aż boli i utwierdza mnie w przekonaniu że powinno się wprowadzić uniemożliwienie wypowiadania się w internecie ludzią poniżej określonego IQ. Nie możesz edytować wypowiedzi, to było napisać do admina o usunięcie jej i napisanie od nowa przemyślanej wypowiedzi. Ale na to za trudno było wpaść. Najlepiej powiedzieć: ojej, nie pomyślałam co zrobiłam. Ale nic nie da się już zrobić wiec wszyscy muszą mi to wybaczyć.

ocenił(a) film na 8
Witak

Zgadzam się. Echo to dobry film. Daję 8/10 i polecam.

ocenił(a) film na 10
Witak

film jest świetny!!! dlaczego ma taką niską ocenę to jest nieporozumienie !!! :o

ocenił(a) film na 2
arni_92

Bo jest nudny jak flaki z olejem. Oglądanie, jak schnie farba jest równie wciągająca i trzyma w napięciu, jak ten film.

ocenił(a) film na 2
wisznu

dobre

schiz

i co schizolku ? Fajnie jest ? Ja tylko robię to co ty robiłeś w stosunku do mnie ? Jak się czujemy ?
Przeprosisz mnie w końcu ? Jak już zauważyłeś to ja tak mogę długo
Czekam na przeprosiny do końca tygodnia. Mam już nowe pomysły więc jak mnie nie przeprosisz to dopiero będzie zabawa :)

Witak

Ocena pewnie i tak za wysoka, skoro to tylko amerykańska podróba oryginału.

ocenił(a) film na 8
Witak

Ktoś kto oglądał pierwowzór z Azji to powinien wiedzieć dlaczego tutaj jest niższa ocena...Na ogół wszystkie remaki są oceniane niżej szczególnie jeśli chodzi o wersje amerykańskie kopiowane z Azjatyckich filmów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones