Eddie the Eagle

1 godz. 45 min.
7,1 26 167
ocen
7,1 10 26167
10 554
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":4}
{"type":"film","id":467785,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Eddie+the+Eagle-2016-467785/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Eddie zwany Orłem
  • Eddie Orzeł skakał przed erą stylu V, czyli narty powinny być prowadzone równolegle, a nie rozłożone w kształt litery V.

• micgryga ocenił(a) ten film na: 7

bacon1 Idąc dalej - nowa skocznia w Ga-Pa stojąca w czasach Eddiego, oraz kompleks w Oberstdorfie jako skocznie w Calgary - te obiekty są zbyt charakterystyczne żeby tak-o je pokazywać ;)

• ZSGifMan ocenił(a) ten film na: 7

micgryga Ja z kolei pamiętam, ze wtedy dużo się słyszało w radiu i TV oraz czytało w rubrykach sportowych, że Eddie . . . baluje, rwie panny i dużo popija zamiast trenować. A tu takie wybielenie . . . mlekiem. Gdzie leży prawda? W co wierzyć? Film kreuje bohatera, czy go przedstawia?? Może wtedy był tylko oczerniany i wyszydzany, a może to była prawda i teraz nam się mydli oczy?
    Wie ktoś jakie są fakty w tej kwestii?

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 7

ZSGifMan Scena z piciem była

Jedna(?)

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 7

ZSGifMan Jedna

To coś słabo, dalej się nie zgadza i nic nie wiadomo.

• imjustakid ocenił(a) ten film na: 5

ZSGifMan To nie jest film biograficzny tylko wzorowany na życiu Eddiego.

imjustakid Czyli twierdzisz, że może się znacznie rozmijać z prawdą.

• imjustakid ocenił(a) ten film na: 5

ZSGifMan Znacznie? Nie. Nieznacznie? Tak.

Znacznie to by było jakby Eddi był czarną kobietą i pochodził z Jamajki.

Film jest familijny i uproszczony dla dzieci. Jednakże w ogółu wciąż jest to historia wzorowana na poczynaniach prawdziwego Eddiego.

Pozdrawiam.

• imjustakid To nie jest film familijny, tylko sportowo-biograficzny.

• ZSGifMan Tak, może być. Bo to nie jest biografia jeden do jednego. Chodzi o to, że taki film bierze czyjąś historię i dostosowuje. Głównym założeniem takich filmów jest przedstawienie nam historii i postaci nie w wierny, a w ciekawy sposób.

• ZSGifMan W prasie dużo się słyszy różnych rzeczy. :) Nie wszystko tam podane jest prawdą.

Szarobure Też prawda . . .

• karol_cud ocenił(a) ten film na: 7

ZSGifMan To nie jest film biograficzny tylko inspirowany jego postacią!

karol_cud Czyli można przeinaczyć...

• karol_cud To jest film biograficzny.

• sobanek ocenił(a) ten film na: 8

ZSGifMan slyszales ze dzwony bija tylko nie wiesz w jakim kosciele... Popierniczylo CI sie kolego z Matti Nykänenem. Eddie byl potem min kaskaderem i zadnych ekscesow z jego zycia prasa nie wywlekala na swiatlo dzienne.

sobanek To tyle lat temu było, że sam już nie wiem, pamięć płata różne figle, nawet ten temat prawie zapomniałem...
    Coś więcej, jakieś konkrety?

ZSGifMan Matti dragi, kobiety, alkohol... bardzo duze problemy mial facet... w sumie chyba bez wiekszych bledow jest tu : https://pl.wikipedia.org/wiki/Matti_Nyk%C3%A4nen#%C5%BBycie_...

sobanek Tylko, że tam piszą o tych ekscesach Mattiego co on je wykręcał pod koniec lat 90-tych, a właściwie to już w 2000 ileś, a ja pamiętam, że to jeszcze koniec 80-tych był... może coś faktycznie pokręciłem i źle zapamiętałem jak chodzi o typa, ale czas jednak był obstawiał właśnie taki.

ZSGifMan i tak wykrecal, ze wlasnie wyladowal w zyciu wiecznym... Nie zmienia to faktu jakolwiek kolorowe jego zycie prywatne by nie bylo, ze bedzie legenda tej dyscypliny. RiP

sobanek Też się właśnie dowiedziałem, ale historia :[

Oby Eddie dożył sędziwej starości!

• prezes_maciek ocenił(a) ten film na: 10

bacon1 Jest to oczywiście błąd w filmie i przekłamanie faktów, ale szczerze mówiąc lepiej będzie się oglądało skoki na filmie w stylu V niż w klasycznym.

• Qbun ocenił(a) ten film na: 9

prezes_maciek Trzeba było umieścić w filmie autentyczny materiał filmowy z Olimpiady i tyle ;p Efekt byłby lepszy i pokazaliby jak Eddie skakał na zawodach.

• bacon1 Pytanie czy ktoś dziś uczy się skakać "po staremu", by móc takie sceny odegrać i się nie zabić.. ;)

• Pauka_ ocenił(a) ten film na: 8

RoG77 wszystkie skoki w filmie wykonywane były przez prawdziwych skoczków, więc faktycznie klasyczny styl mógłby być dla nich problemem.

• Krakau ocenił(a) ten film na: 5

RoG77 Dokładnie, myślę, że dlatego się zdecydowali na użycie stylu V.

• Krzys_Pe ocenił(a) ten film na: 6

bacon1 Generalnie w całym filmie jest więcej fikcji niż faktów

• djrav77 ocenił(a) ten film na: 7

Krzys_Pe Dokładnie, ale to nie błędy mają wysnuwać się w tej historii na pierwszy plan.

• bacon1 Bardzo ważne spostrzeżenie .Skakanie "równoległe" było dużo trudniejsze od V-ki .. Film przez to traci wiarygodność . Poza tym pamiętam dokładnie karierę "Orła" i ogromną wprost pracę olimpijskiego sztabu szkoleniowego Brytyjczyków --by uniemożliwić mu starty ....Tylko że od początku Eddie był nastawiony na kasę , i robienie z siebie pośmiewiska. W filmie jest to pokazane od dupy strony . Czytałem jego wywiady-- gdzie oficjalnie przyznawał się do robienia z siebie małpy i szukania zarobku przede wszystkim na reklamach --i nigdy nie były jego celem osiągnięcia stricte sportowe . W filmie jest to przekłamane ...

• johnyss ocenił(a) ten film na: 7

Jaberwoocky1 Film jest tylko inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, czyli był koleś z okularami jak denka od jaboli, który pojechał na olimpiadę, kiepsko skakał, nic nie wygrał, wszystko co pomiędzy to fikcja, zresztą sama postać grana przez Jackmana z tego co wiem została wymyślona na potrzeby filmu.

• mariuszym11 ocenił(a) ten film na: 8

johnyss Za wikipedią: "Z powodu niewielkiej ilości posiadanych pieniędzy, nocował przez cztery tygodnie w szpitalu psychiatrycznym pod Kuopio, gdzie jeden z trenerów fińskiej kadry dorabiał przy malowaniu ścian". Tak więc chyba masz rację, a wychodzi, że i praca/nocleg w barze był zmyślony :) Tak czy siak oglądało się przyjemnie.

• johnyss Sam Edwards przyznał, że tylko 5% filmu jest zgodna z faktami. Pozostałe 95% to "licentia poetica".

• bacon1 Też trochę głupio, że w scenie gdy Eddie wychodzi ze sklepu w Garmich z nowym sprzętem w tle przejeżdża Mercedes C klasa wprowadzony w połowie lat 90' :)

• bacon1 Nie do końca jest to prawda. Styl V pojawiał się w Pucharze Świata już w 1980 roku- skakał nim Mirosław Graf. Na stałe wprowadził go do Pucharu Świata w 1986 roku Szwed Jan Boklov. Już w kolejnym roku najbardziej zdolni trenerzy rozpoczęli wprowadzanie tego stylu dla młodych zawodników. Z każdym rokiem skoczków używających styl V było więcej, a w roku 1992 był to już styl dominujący. W każdym kolejnym sezonie sędziowie przychylniej patrzyli na styl V, do tego stopnia, że Boklov wygrał Puchar Świata już w sezonie 1988/1989. Także IO 1988 to był już czas gdy styl V był znany i używany. W sezonie 1989/1990 austriacka kadra na poważnie sprawdzała ten styl i w kolejnym sezonie został on wprowadzony na stałe do ich programu treningowego. Eddie Orzeł zaczynał karierę w roku 1986, więc w okresie zmiany stylów. Nie zmienia to jednak faktu, że treningi zaczynał w stylu równoległym i w takim stylu skakał do końca kariery. Jednak inni zawodnicy skaczący w tych samych czasach co on, stosowali zarówno styl V, jak i równoległy. Do roku 1991 więcej było zawodników skaczących w stylu równoległym.
    P.S. Noriaki Kasai jest jednym skoczkiem do dzisiaj skaczącym w Pucharze Świata, który używał stylu równoległego.

• bacon1 Eddie nie skakał w klasycznym stylu choć taki obowiązywał. Dlatego organizatorzy mieli czasem problem z dopuszczeniem go do zawodów. Ze względów bezpieczeństwa.

• bacon1 Eddie skacze na nartach z reklamą niemieckiej strony internetowej Fluege.de

Tych wpadek jest cała masa. Normalnie nie czepiam się takich spraw, ale liczba błędów pokazuje, że autorom nawet nie chciało się starać.

• EvsonPL ocenił(a) ten film na: 6

bacon1 Mnie zastanawia czemu Nykanen skakal przed Edim. Kiedys nie bylo kolejnosci od najgorszych?