PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1078}
5,6 3 751
ocen
5,6 10 1 3751
2 798
chce zobaczyć
Egoiści

Pokolenie EGOISTÓW to pokolenie ludzi żyjących w niezwykłym tempie, wspomagających się psychotropami i narkotykami, płacących za sukces atrofią uczuciową i skrajnym cynizmem. Do ich karier tęskni młodzież, o nich marzą dziewczyny z prowincji. To wreszcie ich finansowy sukces budzi odrazę, gdyż w tym kraju pieniądze są oznaką moralnej i duchowej klęski. Główny bohater, Smutny nie znajduje w swoim świecie wartości, z którą chciałby się związać. Nie jest jednak nihilistą, pod maską cynizmu ukrywa wrażliwość, która w jego świecie poczytywana jest za słabość...

Architekt i kompozytor to młodzi yuppies. Doszli do dużych pieniędzy i teraz nie wiedzą, co z nimi zrobić. Ich drogie domy i mieszkania są puste. Swój świat zapełniają imprezami, alkoholem i narkotykami. Takie życie uważają za normalne, ponieważ nie są w stanie uporządkować swoich spraw.

Beta
opis użytkownika

Mariusz Treliński rzadko reżyseruje filmy. Częściej pracuje w teatrze i na scenach operowych. "Egoistami" powrócił za kamerę, nie spodziewając się zapewne, że jego film wywoła aż takie kontrowersje. Architekt i kompozytor to młodzi yuppies. Doszli do dużych pieniędzy i teraz nie wiedzą, co z nimi zrobić. Ich drogie domy i mieszkania są puste. Swój świat zapełniają imprezami, alkoholem i narkotykami. Takie życie uważają za normalne, ponieważ nie są w stanie uporządkować swoich spraw.

Beta
opis użytkownika

Czworo młodych przedstawicieli warszawskich elit czerpie pełnymi garściami z życia. W pewnej chwili przychodzą jednak pytania – i to te najważniejsze – o sens życia. Jak na nie odpowiedzieć?
„Egoiści” to portret pokolenia sięgającego po sukces w ostatniej dekadzie XX wieku, obraz zachowań młodych, których stać na wszystko – żyjących chwilą sybarytów, zmierzających prostą drogą ku samozatraceniu. Alkohol, narkotyki, zabawa, swoboda seksualna na granicy wyuzdania, czy wręcz perwersji – to dominujące elementy ich stylu bycia. „Egoiści” to opowieść o współczesnej dekadencji, o nocnym życiu, o pokoleniu, które przestało wierzyć w miłość i swoje miejsce na świecie.
[opis dystrybutora]

The_Architect
opis użytkownika