PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=411063}

Elegia

Elegy
7,1 27 202
oceny
7,1 10 1 27202
7,0 9
ocen krytyków
Elegia
powrót do forum filmu Elegia

Bardzo ciekawe jest to, że jeszcze parę miesięcy temu film miał średnią nie przekraczającą 6/10, a teraz, proszę, bardzo dobry...

No_5

a nie pomyslalas ze pare miesiecy temu nie bylo go w polskich kinach i nie kazdy mial mozliwosc obejrzenia?

ankwil

Jak na razie to się nic nie zmieniło bo polska premiera dopiero jutro :)

dim

To po co oceniać, skoro się filmu nie widziało, hę?

No_5

jesteś głupia czy udajesz? 70% ludzi ściąga filmy z internetu...

quleczka

sama jesteś głupia albo brzydka bo wyładowujesz swoją frustrację na użytkownikach tego forum ;] to już nie pierwszy raz ;]

Private_Witt

Zauważyłem, że na forum film webu nie da się prowadzić normalnej dyskusji. Jeśli już pojawi się jakiś temat, wszyscy wyzywają się nie szanując zdania innych. Każdy myśli, że jest tu najmądrzejszy. Kiedy ktoś popełni jakiś błąd, jest skazany na totalne poniżenie. Ludzie zastanówcie się czasem zanim coś napiszecie.
Jeśli zaś chodzi o temat, film jest młody, nie wielu ludzi głosowało a kiedy jest mało głosów ocena może zmieniać się bardzo szybko. Możliwe, że za niedługi czas ktoś znów napisze: "Jak to możliwe, że jeszcze miesiąc temu film ten miał ocenę 8 a teraz spadł do 6?" Może być również odwrotnie.

ocenił(a) film na 10
evil_5

Film ma taka ocenę bo w piątek była premiera. Poza tym kolego 2 posty wyżej naucz sie pisać po polsku i ten film nie jest dla dzieci tylko dla osób ,które go rozumieją. Mentalność to podstawa. Zapewne ogladajac ten film nawet nie wiedziałeś co oznaczają niektóre słowa wiec daruj sobie i ogaldaj filmu z cyklu Batman albo Spider-man!

Rozporek

Do mnie pijesz rozporek ;]Wiesz osoba która dała dziesiątkę Armagedonowi powinna raczej milczeć, a nie wybierać ludziom repertuar Batmany i Spidermany ;p Brawo Elgia na 10 również toż to arcydzieło przecież było ;] na miarę Armegedonu :D

ocenił(a) film na 10
Private_Witt

Zacznijmy od tego ,że o gustach sie nie dyskutuje. A jak lubię ten film to moja sprawa. No ciekaw jestem jakiemu filmowi wystawiłeś ta wymarzona 10. Proszę śmiało nie krepuj sie.

Rozporek

Przepraszam bardzo skoro o gustach się nie dyskutuje to jakim prawem zaatakowałeś moją opinię o tym filmie?? I zarzucasz mi brak wrażliwości tylko dlatego, że uważam ten film za wybitnie słaby i odsyłasz mnie to komiksowych adaptacji? I nagle wielkie oburzenie kiedy ktoś odpowie Ci tym samym. Zastanów się zanim coś napiszesz.. I zapewniam Cię że mam bardzo duże pokłady wrażliwości, ale nie będę się w tym filmie doszukiwał rzeczy których nie ma i których nie czuję! A jeżeli chodzi o cierpienie i miłość na ekranie jest naprawę dużo więcej ciekawych pozycji.Powieści nie czytałem i nie zamierzam, ale reżyserce bez dwóch zdań zabrakło umiejętności żeby ją przenieść na ekran. Nie udało jej się również zbudować jakiejś sitaki emocjonalnej pomiędzy postaciami, którą Ty tak tutaj zachwalasz..

Private_Witt

Uzupełniam brakujące zdanie. " Zabrakło umiejętności adaptacyjnych bo zakładam, że książka nie mogła być tak słaba, uwzględniam tutaj również z góry przewagę działa pisanego nad obrazem która jest niewątpliwe bardzo duża"

Private_Witt

Powinnam się nauczyć, że tu nie da się rozsądnie dyskutować. Tematy prowokujące głębsze myślenie to nie tutaj.
Koleżanko powyżej, wiesz, co miałam na myśli? Nawet jesli jak twierdzisz ktoś obejrzał ten film dzięki prostemu piractwu, jakim cudem ci, którzy poszli do kina mają TAK odmienne zdanie? A nie przypuszczasz może czasami, że ocena filmów, które nie miały jeszcze w Polsce premiery, leży w rękach ludzi oceniających je na podstawie tematyki (moim zdaniem to ten przypadek) albo obsady? Jakie średnie mają filmy z ubóstwianym Johnny'm Deppem pół roku przed premierą?

Voilà.

No_5

A, no i jeszcze jedno. Trochę jednak nie zgadzam się z poniższym:

"ale reżyserce bez dwóch zdań zabrakło umiejętności żeby ją przenieść na ekran. Nie udało jej się również zbudować jakiejś sitaki emocjonalnej pomiędzy postaciami"

Nie widziałam jeszcze "Elegii" (i byc może nie zobaczę), ale na podstawie innego dzieła (krótkiej nowelki Coixet w "Zakochanym Paryzu") śmiem twierdzić, że ta reżyserka podobną tematykę realizuje co najmniej bardzo dobrze.

No_5

Po tym co powiem będę martwy przynajmniej na tym forum, ale niech się lepiej do garów weźmie reżyserka,a robienie filmów niech zostawi facetom!

No_5

A ty, Private_Witt śledzisz mnie czy jak? może ty masz ze sobą problem albo jakieś kompleksy?

quleczka

Kurde co to znaczy, że Cię śledzę?? a ktoś Ty;p

Private_Witt

a już wiem napisałaś tamtej dziewczynie, że jest głupia bo nie wie, że ludzie ściągają filmy z netu:D tak mam kompleksy szamanko !

No_5

hehe... dobra jesteś:) naprawdę... a z tym "śledzeniem" to nieważne co miałam na myśli...

quleczka

Dobry nie dobra ;p

No_5

sorry;P, w sumie nie wiedziałam jakiego rodzaju użyć... po moim opisie przynajmniej można się domyślić czy jestem rodzaju męskiego, czy żeńskiego;))

quleczka

heheh, cóż każda inteligentna osoba bez problemu ustali, że mój nick jest rodzaju męskiego :D ;] ba ! w zasadzie nie ma co tu ustalać ;]

Private_Witt

Bla,bla, bla. Gadanie. Kobiety nie umieją realizować filmów? A co powiesz o sztandarowym "Między słowami"?

No_5

wiesz tą odrobinę talentu zawdzięcza jedynie tatusiowi ;]

Private_Witt

poza tym wolę "przekleństwa niewinności",a z ostatnim filmem coś jej nie wyszło ;] delikatnie mówiąc ;]

No_5

bo to kampania reklamowa:> Nie wierze ze tak skrajni widzowie ogladali ten film ze tak srednia podskoczyla

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones