PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=411063}

Elegia

Elegy
7,1 27 202
oceny
7,1 10 1 27202
7,0 9
ocen krytyków
Elegia
powrót do forum filmu Elegia

Moim zdaniem

ocenił(a) film na 8

Piękny film, naprawdę mi się spodobał, śliczna Penelope i doskonała gra Kingsleya, a
jednak nie przemawia do mnie ich miłość. Przez cały film marzyłam, żeby ten romans się
skończył. Rozumiem, że miłość nie zna wieku, ale ten związek był karykaturalny i nie wierzę,
że David naprawdę pokochał Consuelę. Według mnie to było pożądanie, ciągłe bieganie za
namiętnością i seksem.

sunday144

Kto wie...
Miło się na nich zerkało.
Consuela przeszła niesamowitą przemianę. Od spokojnej studentki w przeciętnej fryzurze do pewnej swojej seksualności kobiety.
Uwielbiam ich dialog, gdy wracają z zakupów i widzą George`a z "przyjaciółką". I ten późniejszy, już w domu, przy rozpakowywaniu zakupów. Consuela zdaje się dawać mu do zrozumienia (co zresztą wcześniej podkreślała), że nie uznaje czegoś takiego i jak ważna jest dla niej monogamia. Być może David poczuł coś głębszego do niej. Być może nie był gotowy na węzeł, konkretną deklarację. Ale to co stworzyli było na swój sposób piękne.

użytkownik usunięty
sunday144

Mi tez sie wydaje ze to nie byla milosc, przynajmniej z jego strony. Consuela wydawala sie byc bardziej zaangazowana, wierzyla w ten zwiazek, chciala zeby cos z tego bylo, starala sie. Wydaje mi sie, ze z tego moglaby byc i milosc i cos pieknego gdyby tylko David dopuscil do siebie taka mozliwosc, przestal sie bac tej roznicy wieku i tego, ze Consuela go zaraz zostawi i paru innych rzeczy ktore podpowiadala mu wyobraznia. Nawet jesli nie skonczyloby sie to wspolnym domkiem z ogrodkiem i gromadka dzieci- czy to zle?

ocenił(a) film na 10
sunday144

Ciężko odpowiedzieć na pytanie, czy to była miłość, czy ciekawość, czy pożądanie. Jedno Wam mogę powiedzieć na pewno - mimo że takie związki mogą wydawać się Wam karykaturalne, one istnieją. Jest w nich coś pięknego, ale zawsze są szalenie toksyczne, co obrazuje ten film. W tym przypadku całą radość ze wspólnych chwil zatruwała zazdrość o... młodość i to, że piękną Consuelę odbije Davidowi młody amant. I jest to zazdrość powszechnie spotykana w takich przypadkach, absolutnie naturalna i musiała doprowadzić do rozłamu, do którego akurat David umyślnie przez to dążył. I tak była to relacja niezwykle zdrowa, pomijając oczywiście tendencje Davida do równoległych kontaktów fizycznych z innymi kobietami. Ale... to też jest, jeżeli mogę tak to ująć, normalne.

Myślę, że o autentyczności tego uczucia bardzo dużo mówi zakończenie filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones